KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Mapa zagrożeń
Moja Komenda
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Polecamy

Ruch drogowy

 1. "Komórka"-działania policjantów

  Wczoraj (6 listopada) policjanci nowodworskiego WRD prowadzili działania skierowane wobec osób, które nie stosują się do zakazu używania telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Akcja pod nazwą „Komórka” prowadzona była na terenie całego powiatu. W efekcie funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów wobec kierowców niestosujących się do w/w przepisu.

 2. Uwaga! Zwierzęta na drodze!

  Jadąc drogą wiodącą przez tereny leśne lub w pobliżu nich należy zachować szczególną ostrożność. Na jezdnię mogą nagle wybiec dzikie zwierzęta. Tak, jak kilka dni temu na drodze nr 579 doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący oplem vivaro uderzył w łosia. Zwierze nagle wtargnęło na drogę, wykluczając możliwość jakiejkolwiek reakcji. Policjanci z nowodworskiej komendy informują, że w tym roku doszło na drogach naszego powiatu do 112 zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

 3. "Znicz" - podsumowanie

  W trakcie tegorocznej akcji „Znicz 2017”na naszych drogach doszło do jednego wypadku i 32 kolizji. Funkcjonariusze, podczas kontroli drogowych ujawnili 9 kierujących, którzy odważyli się prowadzić pod wpływem alkoholu. Był to czas wytężonej pracy policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem na drodze i umożliwiali kierującym spokojne dotarcie na groby swoich bliskich.

 4. "ZNICZ 2017" - działania nowodworskich policjantów

  W całym kraju trwa policyjna akcja "Znicz 2017", związana z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami. Rozpoczęła się w piątek (27 października) i potrwa do czwartku (2 listopada). Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwa kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze apelują do kierowców przede wszystkim o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zwracanie uwagi na pieszych szczególnie w pobliżu cmentarzy. Policjanci z nowodworskiej komendy do tej pory odnotowali 1 wypadek, 21 kolizji i ujawnili 9 nietrzeźwych kierujących.

 5. "NIE ZABIJAJ" - apel do kierowców w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej

  Komenda Główna Policji, Konferencja Episkopatu Polski oraz Polska Rada Ekumeniczna przypominają, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Akcja "NIE ZABIJAJ" została rozpoczęta razem z działaniami Policji pn. „Znicz”.

Mapa zagrożeń-konsultacje społeczne

Ważne informacje

Profilaktyka społeczna