Bez prawa jazdy i z narkotykami - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Bez prawa jazdy i z narkotykami

Data publikacji 12.01.2021

W miniony piątek pasażer i kierowca opla zostali zatrzymani przez nowodworskich patrolowców. Obaj mężczyźni mieli przy sobie marihuanę. Koledzy trafili do policyjnego aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone. Grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nowodworskiego wydziału prewencji chwilę przed północą 8 stycznia 2021 r.  podjęli na ul. Baśki Murmańskiej w Modlinie Twierdzy interwencję wobec kierującego pojazdem marki opel. W samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn z gminy Wyszogród. Podczas sprawdzenia w systemie wyszło na jaw, że kierujący w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Został na niego nałożony mandat karny w wysokości 500 zł.

Ponadto mundurowi ujawnili przy nim środki odurzające. Za chwilę okazało się, że również pasażer miał przy sobie narkotyki.  Środki odurzające poddano badaniu testerem, które wykazało, że jest to marihuana.

Mężczyzn zatrzymano i przewieziono do nowodworskiej komendy policji. Pojazd, którym się poruszali został odholowany.

Dochodzeniowcy przedstawili 26-letniemu kierowcy i 26-letniemu pasażerowi zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha