Miał 2,7 promila, jazdę zakończył na ogrodzeniu - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Miał 2,7 promila, jazdę zakończył na ogrodzeniu

Data publikacji 18.02.2021

Wczoraj nowodworscy policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy, który kierując autem w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego. Stracił prawo jazdy. Grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

W środę około godz. 14:30 na terenie gminy Nasielsk doszło do zdarzenia drogowego z udziałem mitsubishi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem 32-letni obywatel Ukrainy na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, w miejscowości Psucin.

Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi z nasielskiego komisariatu policji. Policjanci upewnili się, że mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała zagrażających jego zdrowiu i przystąpili do standardowych działań. Funkcjonariusze wyczuli od 32-latka silny zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna jest pijany. W wydychanym powietrzu miał blisko 2,7 promila alkoholu.

Kierujący mitsubishi został zatrzymany i przewieziony do nowodworskiej komendy policji, gdzie spędził noc. Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali też 32-latkowi prawo jazdy. Pojazd, którym kierował został odholowany.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha/g.p

  • pojazd uczestniczący w zdarzeniu drogowym
    pojazd uczestniczący w zdarzeniu drogowym
  • służby na miejscu zdarzenia
    służby na miejscu zdarzenia
  • służby na miejscu zdarzenia
    służby na miejscu zdarzenia