Nietrzeźwi na S7 - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na S7

Data publikacji 03.03.2021

W tym tygodniu policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drodze krajowej nr 7 już dwóch nietrzeźwych kierujących. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek funkcjonariusze nowodworskiej drogówki, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Zakroczym, podjęli kontrolę wobec mężczyzny kierującego fiatem. Podczas interwencji mundurowi wyczuli od 63-latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że mieszkaniec Marek ma w wydychanym powietrzu 1,12 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali męzczyźnie prawo jazdy. Grozi mu też kara do 2 lat więzienia.

Następnego dnia wieczorem, policjanci wydziału ruchu drogowego również na terenie gminy Zakroczym, podjęli interwencję wobec kierowcy volkswagena. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości. Mundurowi postanowili więc zbadać mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie. Za chwilę przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości 35-latka z powiatu płockiego wykazało, że w organizmie ma 0,64 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzenia w systemie wyszło na jaw, że kierujący passatem w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

st. asp. Joanna Wielocha/is

 • radiowóz, zatrzymany pojazd
  radiowóz, zatrzymany pojazd
 • radiowóz, zatrzymany pojazd
  radiowóz, zatrzymany pojazd
 • zatrzymany do kontroli pojazd, radiowóz
  zatrzymany do kontroli pojazd, radiowóz
 • zatrzymany do kontroli pojazd
  zatrzymany do kontroli pojazd
 • zatrzymany do kontroli pojazd, radiowóz
  zatrzymany do kontroli pojazd, radiowóz