Sprawca zdarzenia drogowego zatrzymany przez policjantów - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zdarzenia drogowego zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 24.03.2021

W weekend na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący jednym z nich oddalił się z miejsca. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego znajdując się w stanie nietrzeźwości.

W sobotni wieczór na ul. Warszawskiej przy wyjeździe z miasta, w rejonie sygnalizacji świetlnej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Z ustaleń policjantów obsługujących tę interwencję wynikało, że kierujący fordem jadąc od strony miasta w kierunku obwodnicy, zjechał na przeciwległy pas ruchu, chcąc ominąć auta stojące przed sygnalizatorem nadającym światło o barwie czerwonej i zderzył się z nissanem, wyjeżdzającym na zielonym świetle z centrum handlowego w kierunku miasta.

Po całym zdarzeniu kierujący fordem wysiadł z pojazdu i oddalił się. Kierowca nissana, 47- letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego w momencie zdarzenia był trzeźwy. Podróżująca z nim 45-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności w rejonie, gdzie doszło do wypadku.

Równolegle do tych działań trwały poszukiwania kierowcy forda, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Jeszcze tej samej nocy trafił on do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. W chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, w wymaganym terminie nie został poddany badaniom technicznym.

Po zgromadzeniu przez śledczych materiału dowodowego, 31-latkowi z Nowego Dworu Mazowieckiego policjanci przedstawili zarzut spowodowania wypadku, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 

st. asp. Joanna Wielocha

 

  • miejsce zdarzenia drogowego
    miejsce zdarzenia drogowego
  • policjant na miejscu zdarzenia
    policjant na miejscu zdarzenia
  • pojazdy uczestniczące w zdarzeniu
    pojazdy uczestniczące w zdarzeniu