Nietrzeźwych z gminy Pomiechówek zatrzymali policjanci - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwych z gminy Pomiechówek zatrzymali policjanci

Data publikacji 27.03.2021

W tym tygodniu policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących pojazdami. Siadając za kierownicę mieli nawet 2 promile alkoholu w organizmie. Policja apeluje o rozsądek, odpowiedzialność jak również zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Pomiechowscy mundurowi, w Błędowie zatrzymali do kontroli drogowej 62-latka. Kierujący peugeotem okazał się pijany. Mieszkaniec gminy Pomiechówek w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Żeby tego było mało, za chwilę wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy już nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Sprawdzenie w systemie dało bowiek wynik, iż 62- latek ma orzeczony prawomocnym wyrokiem sądu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz, za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości 62-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszej nocy na terenie Pomiechówka doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący dacią 71-latek z gminy Pomiechówek, na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną, uszkadzając ją na odcinku ok. 10 m. oraz w urządzenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na miejsce udali się policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego. Kierujący pojazdem został poddany badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że 71-latek ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowca dacii został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie. Pojazd, który prowadził został zabezpieczony.

Po wytrzeźwieniu nowodworscy dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat więzienia.

Odpowie również za spowodowanie kolizji.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Siadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych. Na drodze zachowujmy szczególną ostrożność oraz stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania.

 

st. asp. Joanna Wielocha