3 zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 30.03.2021

Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych. Stwarzanie w ten sposób zagrożenia dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego to skrajna nieodpowiedzialność. Wczoraj na terenie powiatu nowodworskiego policjanci zatrzymali aż trzy prawa jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

W poniedziałkowe południe policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego w Starym Orzechowie gm. Pomiechówek, na drodze nr 62, podjęli kontrolę wobec kierującego toyotą mężczyzny. 59-latek z powiatu brodnickiego, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 62 km/h.

Natomiast o godz. 13-ej w Zakroczymiu, kierująca volkswagenem 27-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego poruszała się z prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h szybciej niż jest to dozwolone.

Również tego samego przedpołudnia w Borkowie gm. Nasielsk, policjanci drogówki podjęli interwencję wobec mieszkańca powiatu łukowskiego. 40-latek kierując seatem, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

 Nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące, zostały na nich nałożone mandaty karne w wysokości 400 zł, a do ich kont dopisano punkty karne.

Pamiętajmy o zdjęciu nogi z gazu, m.in. w terenie zabudowanym i zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

st. asp. Joanna Wielocha