Kolejne zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 02.04.2021

W tym tygodniu kolejnych dwóch kierowców straciło na najbliższe 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami. W terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Nowodworscy policjanci nie stosują taryfy ulgowej wobec piratów drogowych.

30 marca przed godz. 22:00, w Nowym Modlinie gm. Pomiechówek, patrol nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego toyotą mężczyznę. 18-latek za nic miał obowiązujące w terenie zabudowanym ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na szczęście jego dalszą jazdę w porę udaremnili mundurowi. Okazało się, że młody mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością aż 122 km/h.

Funkcjonariusze nałożyli na 18-latka mandat karny w wysokości 500 zł. Na najbliższe 3 miesiące stracił również prawo jazdy.

Tego samego dnia rano w Emolinku, 32-letni kierowca volkswagena także musiał pożegnać się z uprawnieniami do kierowania. Nowodworscy policjanci wydziału ruchu drogowego ujawnili bowiem, że mieszkaniec powiatu garwolińskiego, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, przekroczył ponad podwójnie dozwoloną w tym obszarze prędkość.

Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym oraz na najbliższe 3 miesiące zatrzymane zostało mu prawo jazdy.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o wyobraźnię i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Brawura, zbyt szybka jazda, lekkomyślność może nas kosztować zdrowie lub życie- swoje lub innych uczestników ruchu drogowego.

 

st. asp. Joanna Wielocha