Na najbliższe 3 miesiące pożegnali się z prawem jazdy - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Na najbliższe 3 miesiące pożegnali się z prawem jazdy

Data publikacji 06.04.2021

W Święta Wielkanocne nowodworscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy w terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Policjanci apelują o ostrożność i wyobraźnię za kierownicą.

W niedzielne południe na drodze nr 62 w Emolinku, policjanci wydziału ruchu drogowego podjęli kontrolę wobec kierowcy toyoty. 52-latek z Mińska Mazowieckiego w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że jechał z prędkością 107 km/h, w obszarze gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł.

Tego samego dnia przed południem, również w gminie Zakroczym, mundurowi podjęli interwencję wobec 22-latki. Kobieta siedząca za kierownicą audi, w terenie zabudowanym jechała 104 km/h, tym samym przekraczając ponad dwukrotnie dozwoloną w tym obszarze prędkość.

22-latka została ukarana przez funkcjonariuszy mandatem gotówkowym w kwocie 400 zł. Zostały jej rówież zatrzymane uprawnienia do kierownia.

Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny przed godz. 17:00, policjanci nowodworskiej drogówki w Starym Orzechowie gm. Pomiechówek ujawnili, że kierujący lexusem 42-latek z Warszawy, w terenie zabudowanym porusza sie z nadmierną prędkością. Użyte do pomiaru urządzenie wskazało, że mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 zł. Na najbliższe 3 miesiące musiał się również pożegnać z prawem jazdy.

Policjanci już po raz kolejny apelują do kierujących o zdjęcie nogi z gazu, wyobraźnię oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

 

st. asp. Joanna Wielocha