Zignorowali ograniczenia prędkości - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Zignorowali ograniczenia prędkości

Data publikacji 10.09.2021

W tym tygodniu policjanci wydziału ruchu drogowego nowodworskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, który poruszając się po drogach powiatu nowodworskiego za nic mieli ograniczenia prędkości do 50 km/h. W terenie zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Pomimo licznych apeli i działań na drogach wciąż nie brakuje kierujących, którzy w rażący sposób lekceważą przepisy ruchu drogowego. Tylko w tym tygodniu funkcjonjariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali dwóch piratów drogowych.

W środę policjanci wydziału ruchu drogowego podjęli interwencję na ul. Młynarskiej w Nasielsku. Powodem było znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Kierujący oplem 35-latek z Chrcynna poruszał się z prędkością aż 104 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mundurowi ukarali go mandatem w kwocie 400 zł, oraz dopisali 10 pkt. karnych. Mieszkaniec gminy Nasielsk na najbliższe 3 miesiące stracił też uprawnienia do kierowania.

8 września 2021 r. rano, na drodze nr 571 w miejscowości Borkowo gm. Nasielsk policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 25-latek z Płońska, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h pędził z prędkością 113 km/h. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł, a do jego konta dopisali 10 pkt karnych.

 

asp. sztab. Joanna Wielocha