Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 14.09.2021

11 września br. zakroczymscy mundurowi zatrzymali 33-latka, który prowadził auto znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, nie posiadał prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę chwilę przed godz. 23:00, policjanci z Posterunku Policji w Zakroczymiu udali się w rejon sklepu, w Modlinie Starym. Chwilę wcześniej doszło tam do obywatelskiego ujęcia mężczyzny, kierującego dostawczym volkswagenem. Wszystko wskazywało na to, że może on być pijany. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze wyczuli od obywatela Ukrainy silną woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili jego stan stan trzeźwości. Okazało się, że 33-latek w wydychanym powietrzu ma ponad 3 promile alkoholu.

Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania, za co zgodnie z taryfikatorem grozi mandat karny w wysokości 500 zł.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując sie w stanie nietrzeźwości.  Przyznał się do jego popełnienia.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat więzienia.

 

asp. sztab. Joanna Wielocha

 

  • policjant z zatrzymanym
    policjant z zatrzymanym