Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa syna

Data publikacji 04.01.2022

W sylwestrową noc nowodworscy policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który ranił nożem 35-letniego syna. Śledczy ustalili, że mężczyźni razem spożywali alkohol. 64-latek usłyszał zarzut za usiłowanie zabójstwa i trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatni dzień roku przed godziną 22.00. Do dyżurnego KPP w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że w swoim mieszkaniu został ugodzony nożem. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że podczas kłótni 64-latek chwycił za nóż i ugodził nożem w plecy swojego syna. Pokrzywdzony w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Mundurowi na miejscu zatrzymali 64-letniego napastnika. Wynik badania jego stanu trzeźwości wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Trafił do celi w komendzie. Jednocześnie nowodworscy śledczy podjęli intensywne czynności, by zgromadzić kompletny materiał dowodowy.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał on zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa syna. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec 64-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

 

podinsp. Małgorzata Witkowska/rm