Działania "PRĘDKOŚĆ" - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 05.07.2017

Wczoraj (04 lipca) policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. W sumie funkcjonariusze nałożyli 74 mandaty i sporządzili jeden wniosek o ukaranie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego w konsekwencji potęguje stopień zagrożenia życia i zdrowia osób korzystających z dróg. Skala wypadków w Polsce, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym w dalszym ciągu należy do największych w porównaniu do zachodnich krajów europejskich.

Prowadzone analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego jednoznacznie wskazują, że przekraczanie dozwolonej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków.

Podczas wczorajszych działań pn.: „Prędkość”  policjanci skontrolowali 116 aut. W 74 przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości, kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a w stosunku do jednego policjanci sporządzili wniosek o ukaranie.

Nowodworscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

sk