Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach

Data publikacji 12.01.2018

W tym tygodniu, policjanci z nowodworskiej komendy odwiedzali uczniów szkół powiatu. Spotkania dotyczyły m. in. odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzestępczości oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontekście zbliżających się ferii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również kontaktu z nieznajomymi czy wchodzenia na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych.

Nowodworscy funkcjonariusze odwiedzili m.in. szkoły w Goławicach Pierwszych i Starych Pieścirogach. Starsi uczniowie wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Został im przybliżony katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Spotkanie  było również okazją, aby omówić zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci pokazali uczniom korzyści jak i zagrożenia płynące korzystania z „sieci”. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów karalnych za pomocą środków przekazu.

Nie zabrakło również tematów związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem w związku ze zbliżającymi się feriami, bezpieczeństwem na drodze  oraz zagrożeniami wynikającymi z wchodzeniem na tafle zamarzniętych zbiorników wodnych.

sk

  • Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach
  • Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach
  • Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach
  • Bezpieczne ferie - spotkania w szkołach