"Bezpieczny senior" w Nasielsku - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny senior" w Nasielsku

Data publikacji 06.02.2018

Wczoraj (5 lutego) policjanci przeprowadzili wykład dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku z Nasielska. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu i Nowego Dworu, przekazali seniorom kilka dobrych rad związanych głównie z następującymi tematami: oszustwa na tzw. "wnuczka, funkcjonariusza Policji, CBŚP"; korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa; inne zagrożenia, z którymi osoby starsze mogą spotkać się w życiu codziennym.

Wczorajsze spotkanie z seniorami odbyło się w budynku Urzędu Miasta Nasielska. Wykład poświęcony był problematyce bezpieczeństwa osób starszych, a w szczególności oszustw na "wnuczka”, czy też „funkcjonariusza Policji, CBŚP”.·

Policjanci omówili sposób działania sprawców i wskazali zagrożenia. Uczulili, na co osoby starsze mają zwracać uwagę, aby nie stać się ofiarą oszustów. Funkcjonariusze wskazali sposób postępowania w przypadku próby takiego procederu.

Przybyli słuchacze bardzo aktywnie włączyli się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i zaangażowanie. Seniorzy dzielili się własnym doświadczeniami, zadawali pytania, na które prelegenci starali się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać.

Uczestnicy zostali również zapoznani z założeniami i sposobem działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest dostępna na  stronach internetowych Policji.

sk

  • "Bezpieczny senior" w Nasielsku
  • "Bezpieczny senior" w Nasielsku
  • "Bezpieczny senior" w Nasielsku