Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści „na policjanta” wciąż działają. Ostrzeż inne osoby!

Data publikacji 22.05.2018

Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Niestety wczoraj ofiarą oszustów padła 70-letnia nowodworzanka.

Nowodworscy policjanci przestrzegają mieszkańców naszego powiatu przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Przestępcy są często zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż jesteśmy informowani o kolejnych pokrzywdzonych. Wczoraj ofiarą takiego przestępczego działania padła 70-letnia mieszkanka Nowego Dworu. Kobieta przekazała oszustom ponad 10 000 zł.

W tym przypadku oszust podał się za „policjanta”. Namówił kobietę do przelania pieniędzy na podane konto, co miało pomóc w ujęciu groźnych przestępców. Pokrzywdzona uległa presji rozmówcy i w sumie wysłała na wskazany rachunek bankowy. 70-latka straciła ponad 10 000 zł.

Aktualnie nowodworscy policjanci prowadzą czynności w celu zatrzymania i ukarania sprawców tego zdarzenia. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie powiatu nie doszło do innych prób oszustw tą metodą.

PAMIĘTAJ!

Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.

Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół, policjantów czy funkcjonariuszy CBŚP.

Zawsze potwierdzaj "prośbę o pomoc", kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.

Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.

Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr tel. 112, 997, 22 775 22 01-04)!

sk