Spotkania z uczniami w Zakroczymiu - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z uczniami w Zakroczymiu

Data publikacji 25.05.2018

Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza dzieci na terenie powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji st. sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio policjantka odwiedziła uczniów podstawówki w Zakroczymiu.

Celem tego typu spotkań, jest między innymi wyuczenie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń, jak również zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Młodzi mieszkańcy muszą mieć świadomość także, jakie zagrożenia czyhają na nich ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki spotkaniom ze stróżami prawa dzieci mają okazję dowiedzieć się wiele na temat, jak należy właściwie się zachować, aby nie paść ofiarą przestępstwa, a także jak należy postępować, aby nie łamać prawa.

Ostatnio policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w nowodworskiej komendzie spotkała się z dziećmi w zakroczymskiej szkole. Uczniowie podstawówki miały możliwość dowiedzieć się jak korzystać z dróg oraz jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach. Funkcjonariuszka opowiadała również o codziennej pracy policjantów. 

sk

  • Spotkania z uczniami w Zakroczymiu
  • Spotkania z uczniami w Zakroczymiu
  • Spotkania z uczniami w Zakroczymiu
  • Spotkania z uczniami w Zakroczymiu
  • Spotkania z uczniami w Zakroczymiu