Debata z seniorami w Pomiechówku - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata z seniorami w Pomiechówku

Data publikacji 30.11.2018

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, programie „Dzielnicowy bliżej nas” , oraz Krajowej Mapie Zagrożeń nowodworscy policjanci rozmawiali głównie z pomiechowskimi seniorami na debacie społecznej. Spotkanie było również okazją do poruszenia tematyki oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP.

W miniony wtorek o 14.00 w pomiechowskiej Sali kinowej odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność seniorów. W debacie wzięli udział: Wójt Pomiechówka Dariusz Bielecki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Przemysław Suchecki, przedstawiciele samorządu oraz miejscowi policjanci.

Podczas debaty poruszono również trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Uczestnikom debaty została zaprezentowana aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym. W spotkaniu  wzięli również dzielnicowi pracujący w miejscowym posterunku, z którymi po zakończeniu dyskusji każdy mógł indywidualnie porozmawiać.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Niemiej jednak dysputa skupiła się na ówczesnych metodach oszustw, którymi padają osoby starsze. Padły również kwestie wykorzystywania seniorów do zawierania niekorzystnych umów na zakup towarów czy usług.

Wszystkie wnioski i uwagi uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

sk

foto. żż-k

  • Debata z seniorami w Pomiechówku
  • Debata z seniorami w Pomiechówku
  • Debata z seniorami w Pomiechówku