Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CZY W TWOJEJ OKOLICY JEST BEZPIECZNIE? - ODWIEDŹ KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 15.03.2019

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego do odwiedzenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można zaznaczać problemy występujące na danym terenie.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. „Mapa” jest narzędziem, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa.

Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia, żeby nie powielać tych samych zgłoszeń, lub będących w fazie weryfikacji. Stosowana informacja znajdzie swoje odzwierciedlenie na mapie po zweryfikowaniu zgłoszenia. Po potwierdzeniu spostrzeżenia na mapie, sprawdzimy wielokrotnie miejsce zagrożone podczas służby, dlatego też nie ma potrzeby ponownego zaznaczania tego samego problemu na mapie.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji. W takim przypadku należy kontaktować się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji pod nr tel. 997, lub 112.

sk