Rozmawialiśmy z seniorami w Leoncinie - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawialiśmy z seniorami w Leoncinie

Data publikacji 03.04.2019

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, programie „Dzielnicowy bliżej nas” , oraz Krajowej Mapie Zagrożeń nowodworscy policjanci rozmawiali głównie z leoncińskimi seniorami na debacie społecznej. Spotkanie było również okazją do poruszenia tematyki oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚP.

Wczoraj o 10.00 w leoncińskim „Klubie Seniora” odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność seniorów. W debacie wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski, Komendant Komisariatu w Czosnowie podinsp. Robert Bendowski oraz miejscowi dzielnicowi.

Podczas debaty poruszono również trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Uczestnikom debaty została zaprezentowana aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym. Po zakończeniu dyskusji każdy mógł indywidualnie porozmawiać z obecnymi na sali dzielnicowymi.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz problemie palenia w piecach niedozwolonym paliwem. Niemiej jednak dysputa skupiła się na ówczesnych metodach oszustw, którymi padają osoby starsze. Padły również kwestie wykorzystywania seniorów do zawierania niekorzystnych umów na zakup towarów czy usług.

Wszystkie wnioski i uwagi uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

Kolejna debata planowana jest w Nowodworskim Ośrodku Kultury, 16 kwietnia br.

sk

  • Rozmawialiśmy z seniorami w Leoncinie
  • Rozmawialiśmy z seniorami w Leoncinie
  • Rozmawialiśmy z seniorami w Leoncinie
  • Rozmawialiśmy z seniorami w Leoncinie
  • Rozmawialiśmy z seniorami w Leoncinie