Dzieci z wizytą w komendzie - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci z wizytą w komendzie

Data publikacji 01.10.2019

W dniu wczorajszym dzieci z nowodworskich szkół podstawowych gościły w komendzie policji. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa na drodze i specyfikę pracy policjantów. Nie zabrakło również oglądania i przymierzania elementów stroju, wyposażenia mundurowych oraz wnętrza radiowozu.30 września 2019 r. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim gościła pierwszo i drugoklasistów z nowodworskich podstawówek.
Podczas spotkania uczniowie poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypomnieli dzieciom jak bezpieczne przechodzić przez jednię na przejściach dla pieszych z sygnalizację świetlną i bez niej.
Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy. Dzieci miały możliwość przymierzenia stroju policyjnego oraz obejrzenia sprzętu i środków przymusu bezpośredniego.
Nie zabrakło również zwiedzania budynku komendy, gdzie najmłodsi mogli zobaczyć jak na co dzień pracują policjanci, zerknąć do pomieszczenia dla osób zatrzymanych czy sali wychowania komunikacyjnego. Przy okazji zrobiono także odciski paluszków.
Wisienką na torcie całego spotkania była możliwość obejrzenia wnętrza radiowozu, zaprezentowanie działania sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego.

Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego nowodworscy policjanci poprzez spotkania, prelekcje i pogadanki wspierają nauczycieli.

 • dzieci podczas spotkania w komendzie
  Dzieci z wizytą w komendzie
 • dzieci robią odciski palców
  Dzieci z wizytą w komendzie
 • dzieci przymierzają czapki policyjne
  Dzieci z wizytą w komendzie
 • dzieci przymierzają strój policjanta
  Dzieci z wizytą w komendzie
 • dzieci w pokoju przejściowym
  Dzieci z wizytą w komendzie