Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 76-latka w Puszczy Kampinoskiej

Data publikacji 04.10.2019

Policjanci przy współpracy ze Strażą Pożarną poszukiwali 76 - letniego mężczyzny, który zaginął w Starej Dąbrowie gm. Leoncin. Użyto śmigłowca, koni, psów, quadów, pojazdu - mobilnego centrum wsparcia poszukiwań. Mężczyzna został odnaleziony w kompleksie leśnym.

2 października do Policji dotarło zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego mężczyzny, który dzień wcześniej o 15:00 wybrał się z ośrodka dla harcerzy w Starej Dąbrowie (gm. Leoncin) na grzyby i nie powrócił do miejsca swojego pobytu. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą, w której brali udział policjanci z komendy w Nowym Dworze Mazowieckim oraz z podległych komisariatów i posterunków Policji. W działania zaangażowali się także funkcjonariusze Komendy Głównej Policji oraz Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. W poszukiwaniach wzięła udział również  zawodowa i ochotnicza Straż Pożarna. Użyto śmigłowca, koni, psów, quadów i specjalistycznego pojazdu - mobilnego centrum wsparcia poszukiwań.

Mężczyzna został odnaleziony 3 października na terenie gęstego kompleksu leśnego około godziny 21:30. Znajdował się około 1,5 km od miejsca, gdzie po raz ostatni był widziany. 76-latek  został przewieziony do szpitala i otoczony opieką medyczną.

j.w.