Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zachowaj ostrożność na drodze – dwa potrącenia pieszych na pasach, w niedzielny wieczór

Data publikacji 28.10.2019

Jesienią warunki pogodowe staja się niekorzystne, szybciej zapada zmierzch. Takie sytuacje w znacznym stopniu utrudniają życie kierowcom i mogą być zagrożeniem dla innych użytkowników dróg. W niedzielny wieczór na drogach naszego powiatu doszło do dwóch potrąceń pieszych, przechodzących przez pasy. Nowodworscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i zasad ostrożności.

Zmienne warunki atmosferyczne: mgła, deszcz, śliska nawierzchnia, niska temperatura, zalegające na jezdni mokre liście wydłużają drogę hamowania, a ilość zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie.

Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że warunki pogodowe są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać wolniej, ostrożniej i rozsądniej. Dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze pozwoli nam zahamowac na czas, tym samym uchroni przed kolizją, czy potrąceniem.

Piesi znajdując się przed pasami muszą upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Pomimo pierwszeństwa powinni kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Piesi i rowerzyści powinni używać elementów odblaskowych, wtedy widoczni są z odległości nawet 150 m., co daje kierującym czas na wykonanie manewru i uniknięcie potrącenia.

W niedzielny wieczór doszło w naszym powiecie do dwóch potrąceń pieszych na pasach. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Nasielsku, na ul. Kościuszki, gdzie 18-latek z gminy Nasielsk, kierując pojazdem marki audi a3, potrącił na przejściu na pieszych 61-letniego mieszkańca Nasielska.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Thommee, gdzie 31- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, kierując pojazdem marki volvo, potrącił na przejściu dla pieszych 43- latkę z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W wyniku tych zdarzeń piesi trafili do Szpitali.

Nowodworscy policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, a pieszych o kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania,pomimo pierwszeństwa na pasach.

st. asp. Joanna Wielocha

 • służby podczas potracenia pieszego
  potrącenie pieszego Nasielsk
 • służby podczas potrącenia pieszego
  potrącenie pieszego Nasielsk
 • służby podczas potrącenia pieszego
  potrącenie pieszego Nowy Dwór Mazowiecki
 • służby podczas potrącenia pieszego
  potrącenie pieszego Nowy Dwór Mazowiecki