PODSUMOWANIE DEBATY SPOŁECZNEJ W NASIELSKU - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE DEBATY SPOŁECZNEJ W NASIELSKU

Data publikacji 28.11.2019

O bezpieczeństwie na terenie miasta i gminy Nasielsk, aplikacji „Moja Komenda” oraz "Krajowej Mapie Zagrożeń i Bezpieczeństwa" policjanci rozmawiali z nasielskimi seniorami, podczas debaty społecznej. Na spotkaniu poruszono także tematykę oszustw na tzw. wnuczka, policjanta czy urzędnika.

Wczoraj w nasielskim Klubie Senior+ odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorząd lokalny oraz przede wszystkim seniorów. W debacie wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Przemysław Suchecki, Komendant Komisariatu Policji w Nasielsku podinsp. Dariusz Leszczyński, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Nasielsku kom. Radosław Miłoszewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Nowy Dwór Mazowiecki podkom. Sebastian Podgórski. Obecni byli także dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nasielsku st. asp. Katarzyna Rokicka, asp. Michał Glinka, asp. Ireneusz Paliszewski oraz Sekretarz Nasielska Pan Marek Maluchnik.

Podczas debaty poruszono temat zaistniałych przestępstw na terenie miasta i gminy Nasielsk, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa, oszustw metodą na wnuczka, policjanta oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Uczestnikom została zaprezentowana aplikacja „Moja Komenda”, za pośrednictwem której mogą skontaktować się z dzielnicowym, najbliższą jednostką policji. Ponadto po zakończeniu części oficjalnej, każdy mógł indywidualnie porozmawiać ze swoim dzielnicowym.

Przedstawiono narzędzie komunikacji jakim jest Krajowa Mapa Zagrożen i Bezpieczeństwa, gdzie seniorom zaprezentowano instruktaż korzystania z aplikacji i wskazano możliwość samodzielnego naniesienia zagrożen zaistniałych w ich najbliższej okolicy.

Najciekawszym punktem prezentacji, była dla seniorów tematyka oszustw dokonywanych metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika. Gościom pokazano również filmy obrazujące metody działania oszustów. Zaapelowano o ostrożność i rozwagę.

Po prezentacji wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, spożywaniu alkoholu w miejscach niedozowolonych.

Wszystkie wnioski i uwagi uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.