ROZMAWIALIŚMY O BEZPIECZEŃSTWIE W POMIECHÓWKU - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ROZMAWIALIŚMY O BEZPIECZEŃSTWIE W POMIECHÓWKU

Data publikacji 28.11.2019

O bezpieczeństwie na terenie gminy Pomiechówek, aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa" oraz „Moja Komenda”, funkcjonariusze policji rozmawiali z mieszkańcami gminy, podczas debaty społecznej. Na spotkaniu poruszono także temat oszustw dokonywanych metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika.

We wtorek, w pomiechowskim kinie, odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział samorząd lokalny, na czele z Wójtem Pomiechówka Panem Dariuszem Bieleckim i Przewodniczącym Rady Gminy, Panem Janem Drzazgowskim, a przede wszystkim mieszkańcy gminy. Ponadto uczetniczył w nich Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Przemysław Suchecki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Nowy Dwór Mazowiecki podkom. Sebastian Podgórski, Kierownik Posterunku Policji w Pomiechówku asp. sztab. Maciej Skibiński oraz dzielnicowi.

Podczas debaty przedstawiono dane statystyczne, dotyczące ilości zaistniałych na terenie gminy przestępstw, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Krajową Mapę Zagrożeń i Bezpieczeństwa, oszustwa dokonywane metodą na wnuczka, policjanta, zaprezentowano sylwetki dzielnicowych.

Uczestnikom przedstawiono aplikację „Moja Komenda”, za pośrednictwem której mogą skontaktować się ze swoim dzielnicowym, wyznaczyć drogę do najbliższej jednostki policji.

Zaprezentowano narzędzie komunikacji, tj.: Krajową Mapę Zagrożen i Bezpieczeństwa, wraz z filmem instruktażowym, pokazującym w prosty sposób jak z aplikacji korzystać i co czego służy.

Ostatnim punktem prezentacji było omówienie oszustw dokonywanych metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika. Gościom wyświetlono filmy, gdzie mogli obejrzeć metody działania oszustów.

Drugą częścią debaty była dyskusja, gdzie przybyli mieszkańcy mogli zadawać pytania przedstawicielom policji i lokalnego samorządu. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców na terenie gminy.

Wszystkie wnioski i sugestie uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.