Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OMÓWIENIE STANIU BEZPIECZEŃSTWA W ZAKROCZYMIU, PODCZAS DEBATY SPOŁECZNEJ

Data publikacji 28.11.2019

O bezpieczeństwie na terenie gminy Zakroczym, aplikacji „Moja Komenda” i "Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa", oszustach działających metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika - policjanci rozmawiali z mieszkańcami gminy, podczas debaty społecznej.

W czwartkowe popołudnie, w Gminnym Ośrodku Kultury, w Zakroczymiu, odbyła się debata społeczna z mieszkańcami. W spotkaniu wziął udział samorząd lokalny, na czele z Burmistrzem Zakroczymia, Panem Arturem Ciecierskim, a przede wszystkim mieszkańcy gminy Zakroczym. Ponadto w spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Przemysław Suchecki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Nowy Dwór Mazowiecki podkom. Sebastian Podgórski, Kierownik Posterunku Policji w Zakroczymiu st. asp. Piotr Barcikowski oraz dzielnicowi.

Podczas debaty przedstawiono dane, dotyczące ilości zaistniałych przestępstw na terenie gminy Zakroczym, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Krajową Mapę Zagrożeń i Bezpieczeństwa, aplikację "Moja Komenda", sposoby działania oszustów metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika.

Mieszkańców zapoznano ze sposobem korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której mogą np. skontaktować się ze swoim dzielnicowym.

Zaprezentowano rownież narzędzie komunikacji, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożen i Bezpieczeństwa, wraz z filmem instruktażowym, pokazującym w kilku prostych krokach, jak szybko i sprawnie z niej korzystać.

Poruszono ponadto problematykę oszustw dokonywanych metodą na wnuczka, policjanta, urzędnika. Podczas zaprezentowanych filmów, seniorzy mogli poznać metody działania oszustów.

Druga część debaty poświęcona była dyskusji, gdzie przybyli mieszkańcy zadawali pytania przedstawicielom policji i lokalnego samorządu. Rozmawiano przede wszystkim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, infrastrukturze drogowej.

Wszystkie zgłoszenia uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.