Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY I OBIETNICA UDZIELENIA KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ

Data publikacji 30.01.2020

Sporych kłopotów przysporzył sobie 32-latek, który kierował BMW mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna złożył funkcjonariuszom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od prawnych czynności służbowych. Krzysztof K. został zatrzymany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzają się kontrole drogowe, które na długo zapadają w pamięci policjantów. Do jednej z nich doszło wczoraj w Nasielsku. Policjant nowodworskiej drogówki zauważył bmw, którego kierujący "dziwnie" zachowywał sie na drodze. Pojazd został więc zatrzymany do kontroli, a od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało sie, że mieszkaniec Ciechanowa, który siedział za kierownicą bmw, ma blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

A to jeszcze nie koniec. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej złożył interweniującym policjantom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej, w zamian za oddanie dokumentów, pojazdu i... umożliwienie mu dalszej jazdy. Mundurowi oczywiście nie przystali na propozycję nietrzeźwego 32- latka. Mężczyznę zatrzymano.

To jednak nie koniec jego kłopotów. Okazało się, że bmw, którym kierował nie ma ważnych badań technicznych. Pojazd odholowano.

Ciechanowianin usłyszał już zarzuty. Prokuratura rejonowa w Pułtusku zastosowała wobec 32- latka dozór policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha