Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ODPOWIEDZĄ ZA HANDEL I POSIADANIE NARKOTYKÓW ORAZ OGRABIENIE GROBU

Data publikacji 23.03.2020

17 marca br. policjanci wydziału prewencji nowodworskiej komendy zatrzymali 33- letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego, który ograbił grób oraz posiadał narkotyki. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W toku dalszej pracy, nowodworscy dochodzeniowcy i kryminalni zatrzymali jeszcze 34- latka i 29- latkę z Zakroczymia. Mężczyźnie za posiadanie i handel narkotykami grozi do 3 lat pozbawienia wolności, zaś kobiecie za handel narkotykami do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, nowodworscy patrolowcy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie cmentarza parafialnego w centrum Nowego Dworu Mazowieckiego ograbił groby, zabierając maskotki i zdjęcia osób zmarłych.

Policjanci zatrzymali 33- letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Okazało się również, że mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i ograbiebia grobu. Przyznał sie do ich popełnienia. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wnikliwa praca policjantów wydziału dochodzeniowo - śledczego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim pozwoliła na dalszy rozwój sprawy.

Kolejno, jak po nitce do kłębka, prowadzili czynności nowodworscy dochodzeniowcy.

Wykorzystując swoje zaangażowanie i doświadczenie funkcjonariusze ustalili od kogo mężczyzna nabył narkotyki. Policjanci nowodworskiego wydziału kryminalnego udali się więc do 34- latka  z Zakroczymia, gdzie ujawnili środki odurzające i substancje psychotropowe. Mężczyznę zatrzymano i przedstawiono zarzuty za udzielanie innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środków i substancji psychotropowych oraz posiadanie ich. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału dochodzeniowo - śledczego nie spoczywali na laurach. Pracowali nadal z pełnym zaangażowaniem, wykorzystując swoje doświadczenie. W toku dalszych czynności ustalili gdzie mężczyna zaopatrywał się w środki i substancje psychotropowe. Na tej podstawie kryminalni zatrzymali 29- latkę z Zakroczymia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutów za udzielanie innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, środków i substancji psychotropowych. Kobiecie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha