STOP WŁAMANIOM DO DOMÓW - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STOP WŁAMANIOM DO DOMÓW

Data publikacji 23.06.2020

Celem kampanii jest przypomnienie obywatelom kilku zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia ich dobytku, mieszkania czy domu. Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko co niezbędne, aby zabezpieczyć swój dom i uchronić się przed przykrą niespodzianką, którą może być włamanie. Nie dajmy szans włamywaczom!

Pamiętajmy żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.

Przed wyjazdem na urlop poprośmy  zaufaną osobę żeby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się domem/mieszkaniem, zebrała ze skrzynki pocztowej korespondencję czy ulotki. Nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.

Planując urlop, rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Tam bezpieczne będą czekały na nasz powrót.

Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Choć zabezpieczenie może być kosztowne, zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. Pamiętajmy, złodziej, typując dom do włamania, wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania!

Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.

Pamiętajmy, aby zawsze zabezpieczać dom przed wyjazdem.

Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Trzeba zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć włamania do domów i kradzież naszej własności.

1. Zabezpiecz pomieszczenia:

- wyposaż drzwi i okna w odpowiednie zamki
-zainstaluj system alarmowy i kamery
- dbaj o to, aby działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi - włamywacz unika miejsc oświetlonych;
- mieszkania na parterze i najniższych piętrach są najbardziej narażone na włamanie przez drzwi balkonowe - warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dobrych klamek, rolet antywłamaniowych, krat

2. Jesli wychodzisz z domu:
- zamknij wszystkie okna i drzwi
- nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką, za doniczką na oknie, za framugą drzwi
- nie pozostawiaj w drzwiach żadnych kartek typu "wyszłam do sklepu"
- wychodząc nawet na krótko np. wyrzucić śmieci - zawsze zamykaj drzwi na klucz

3. Poznaj swojego sąsiada:
Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom. rozbojom i chuligaństwu. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, w razie potrzeby dzwońcie na policję.

4. Nie ryzykuj:
- unikaj przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii, nie opowiadaj o swoim majątku

 

st. asp. Joanna Wielocha