Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 24.06.2020

Kilka dni temu czosnowscy policjanci podjęli pościg za kierującym hondą civic, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował policyjny dozór wobec mieszkańca Kiścinnego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Honda Civic. W Aleksandrowie, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie zatrzymania do kontroli drogowej. Kierowca jednak gwałtownie przyspieszył i zaczął się oddalać, dlatego fukcjonariusze od razu podjęli za nim pościg. Jego ucieczka trwała jednak krótko, bowiem w miejscowości Kiścinne policjantom udało się zatrzymać samochód. 

Kierującym okazał się 22- letni mieszkaniec Kiścinnego. Podczas interwencji był on agresywny, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów.

22- latek został osadzony w policyjnym areszcie. Stracił również prawo jazdy.

Śledczy postawili mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec mężczyzny z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu w Komisariacie Policji w Czosnowie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha/is