Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień, ważnych badań technicznych i z cofniętym drogomierzem

Data publikacji 06.08.2020

Policjanci nowodworskiej komendy w tym tygodniu ujawnili na drogach powiatu dwa pojazdy, u których stan faktyczny liczników odbiegał od zapisów widniejących w systemie. Ingerencja we wskazania drogomierza jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

3 sierpnia 2020 r. około godziny 16- ej policjanci pomiechowskiego posterunku, w Stanisławowie zatrzymali do kontroli drogowej 35- latka z powiatu płońskiego. Kierował on volkswagenem transitem, który miał cofnięty drogomierz. Wszystko wyszło na jaw podczas sprawdzenia w systemie. Okazało się, że stan faktyczny drogomierza jest niższy niż ten, który został odnotowany podczas ostatnich badań technicznych pojazdu. Sporządzono dokumentację procesową do dlaszych czynności.

Podobna sytuacja miała też miejsce 4 sierpnia 2020 r. nad ranem. Policjanci z komisariatu policji w Czosnowie, w Aleksandrowie zatrzymali do kontroli drogowej 32- latka z Olsztynka. Po sprawdzeniu w systemie opla vectry którym kierował, okazało się, że wskazania drogomierza w pojeździe są niższe i odbiegają od zapisu w systemie.

Na domiar złego siedzący za kierownicą opla Krystian B. nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Został przez mundurowych ukarany mandatem w wysokości 500zł. Ponadto opel, którym 32- latek się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali więc dowód rejestracyjny pojazdu.

 

PRZYPOMINAMY!!!

Od 1 stycznia 2020 r. ingerencja we wskazania drogomierza jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 

st. asp. Joanna Wielocha