Dwóch nietrzeźwych rowerzystów - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Data publikacji 11.09.2020

W środę policjanci z Zakroczymia i Nasielska zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwości kierowali po drodze publicznej rowerami. Policjanci nałożyli na nich mandaty w wysokości 500 zł.

W środę policjanci z komisariatu policji w Zakroczymiu zatrzymali w Trębkach Starych, kierującego rowerem 43-latka z Naruszewa. Mężczyzna jak się okazało był pijany. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.  Został on przez mundurowych ukarany mandatem w kwocie 500 zł.

Tego samego dnia funkcjonariusze nasielskiego komisariatu policji zatrzymali do kontroli drogowej, kierującego rowerem 53- latka z gminy Nasielsk. Po przeprowadzonym badaniu wyszło na jaw, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 500 zł.

Po raz kolejny apelujemy o odpowiedzialność i rozsądek. Kierowanie rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości to wykroczenie, ale również olbrzymia nieodpowiedzialność i stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia.

 

st. asp. Joanna Wielocha