Areszt za groźby i uszkodzenie mienia - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby i uszkodzenie mienia

Data publikacji 16.09.2020

Policjanci z Czosnowa zatrzymali 39-latka, który przy użyciu noża groził trzem mężczyznom. Celowo też uszkodził pojazd. 39-latek decyzją nowodworskiego sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie interweniowali w Cybulicach Małych w związku ze zgłoszeniem gróźb i uszkodzenia mienia. Na miejscu okazało się, że 39-latek z Cybulic Małych przy użyciu noża groził pozbawieniem życia trzem mężczyznom.  Umyślnie uszkodził również osobową mazdę, rzucając w nią granitową kostką.

Policjanci błyskawicznie opanowali sytuację, zatrzymali 39-latka, który trafił do policyjnej celi.

Pokrzywdzeni zostali przesłuchani. Śledczy z czosnowskiego komisariatu  zgromadzili materiał dowodowy, który stał się podstawą do przedstawienia  mężczyźnie dwóch zarzutów: kierowania gróźb karalnych oraz umyślnego uszkodzenia mienia.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiła do nowodworskiego sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny 3-miesięcznego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy. Teraz 39-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha/ea