Groził maczetą i uszkodził mienie- trafił do aresztu - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził maczetą i uszkodził mienie- trafił do aresztu

Data publikacji 19.09.2020

15 września br. policjanci z Pomiechówka zatrzymali na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego 32- latka z gminy Pomiechówek. Mężczyzna jest podejrzany o groźby karalne i uszkodzenie mienia. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku nowodworskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3- miesięczny areszt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek dzielnicowy i patrolowiec z Pomiechówka, w związku z posiadanymi informacjami udali się do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie na jednej z posesji dokonali zatrzymania 32- latka z Cegielni Kosewo. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie wobec dwóch kobiet gróźb karalnych przy użyciu maczety oraz uszkodzenia za jej pomocą drzwi, elewacji, lampy i przewodu elektrycznego w jednym z budynków na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.

32- latek trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego zostałe mu przedstawione zarzuty kierowania groźb karalnych oraz umyślnego uszkodzenia mienia. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do nowodworskiego sądu wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w jednostce penitencjarnej.

 

st. asp. Joanna Wielocha