Nietrzeźwi kierujący na drodze - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na drodze

Data publikacji 18.11.2020

W tym tygodniu nowodworscy policjanci zatrzymali już trzech nietrzeźwych kierujących. Apelujemy o odpowiedzialność za kierownicą.

W poniedziałek 16 listopada 2020 r. policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie na ul. Gdańskiej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego hyundaia. Za kierownicą pojazdu siedział 49- latek z Palmir. Mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu 2, 4 promila alkoholu. Pojazd, którym kierował został odholowany. 49- latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Nowym Dworze Mazowieckim na Alei Róż policjanci wydziału ruchu drogowego podjęli kontrolę drogową wobec kierującego skodą obywatela Ukrainy. Policjanci podejrzewali, że może on być nietrzeźwy. Za chwilę okazało się, że 29- latek jest kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 2,82 promila. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Grozi mu do 2 lat więzienia.

We wtorek nowodworscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jego jazda wzbudziła spore podejrzenia mundurowych. Po przeprowadzonym badaniu wyszło na jaw, że 58- letni nowodworzanin ma 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 500 zł.

Apelujemy po raz kolejny o niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu. To skrajna nieodpowiedzialność, która może doprowadzić do tragedii.

 

st. asp. Joanna Wielocha