Podawał nieprawdziwe dane i kierował pomimo zakazu - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Podawał nieprawdziwe dane i kierował pomimo zakazu

Data publikacji 08.01.2021

Wczoraj zakroczymscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 60- latka, który pomimo zakazu kierował pojazdem. Mężczyzna próbował też wprowadzić w błąd funkcjonariuszy podając nieprawdziwe dane osobowe, za co został ukarany mandatem. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 3 lat więzienia.

7 stycznia br. policjanci zakroczymskiego posterunku, w Trębkach Nowych podjęli kontrolę drogową wobec mężczyzny kierującego oplem. Podczas interwencji okazało się, że 60- latek z Wólki Smoszewskiej posiada obowiązujący do lutego 2022 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ponadto w trakcie legitymowania mieszkaniec gminy Zakroczym podał nieprawdziwe dane osobowe, wprowadzając w błąd policjantów co do swojej tożsamości. W związku z tym mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 500 zł.

Żeby tego było mało, na miejscu okazało się, że pojazd którym kierował nie posiadał polisy ubezpieczeniowej i aktualnych badań technicznych.

Teraz 60- latkowi, zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Joanna Wielocha