Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 23.07.2021

W tym tygodniu, po raz kolejny policjanci z nowodworskiej komendy przeprowadzili zajęcia profilaktyczno- edukacyjne z uczniami nowodworskich szkół. Podczas spotkania w NOSiR funkcjonariusze poruszyli z najmłodszymi tematy związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Dzieci poznały również specyfikę zawodu policjanta.

Dzielnicowa z nowodworskiej komendy policji st. sierż. Katarzyna Zalewska wspólnie z funkcjonariuszem zespołu do spraw nieletnich i patologii sierż. sztab. Szymonem Szymańskim udali się do Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przeprowadzili z dziećmi i młodzieżą spotkanie dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się na drodze oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie w okresie wakacyjnym. Nie zabrakło także informacji o zachowaniu ostrożności podczas prac w gospodarstwie.

Najmłodsi mieli okazję zobaczyć elementy umundurowania funkcjonariuszy i środki przymusu bezpośredniego wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie.

Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Dzieci chętnie zabierały głos i zadawały mnóstwo ciekawych pytań.

st. asp. Joanna Wielocha/mg

  • dzieci podczas spotkania z policjantami
    dzieci podczas spotkania z policjantami
  • dzieci podczas spotkania z policjantami
    dzieci podczas spotkania z policjantami