W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Data publikacji 14.10.2021

W tym tygodniu odbyło się spotkanie uczniów nasielskiej Szkoły Podstawowej nr 1 z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Nasielsku. Mundurowi poruszyli z dziećmi zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Atrakcją spotkania była też olbrzymia, pluszowa mrówka. Za wzorowy udział w zajęciach najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe, służące poprawie ich bezpieczeństwa na drodze.

12 października 2021 r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku odbyły sie zajęcia informacyjno- profilaktyczne związene z ogólnopolską akcją "Bezpieczna Droga do Szkoły". Policjanci spotkali się z uczniami klas "0" i 1. Głównym tematem było bezpieczeństwo najmłodszych podczas poruszania się po drodze.

Mundurowi przekazali uczniom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. Podczas zajęć funkcjonariusze przypomnieli dzieciom, którą stroną drogi należy się poruszać oraz jak właściwie korzystać z przejścia dla pieszych. Sporą atrakcją dla najmłodszych uczestników spotkania była również ogromna maskotka - mrówka.

Po zakończonej prelekcji, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, wszystkim wręczono upominki w postaci odblasków, których celem będzie poprawa widoczności i bezpieczeństwa na drodze.

asp. sztab. Joanna Wielocha/ea

 • policjanci na spotkaniu z uczniami
  policjanci na spotkaniu z uczniami
 • policjanci na spotkaniu z uczniami
  policjanci na spotkaniu z uczniami
 • spotkanie z uczniami
  spotkanie z uczniami
 • policjanci na spotkaniu z uczniami
  policjanci na spotkaniu z uczniami