UWAŻAJMY NA DROGACH! - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAŻAJMY NA DROGACH!

Data publikacji 27.06.2017

Sezon motocyklowy w pełni. Tylko w przeciągu kilku dni na drogach naszego powiatu doszło do dwóch zdarzeń z udziałem jednośladów. Niestety w jednym przypadku motocyklista stracił życie. W drugim zdarzeniu kierowca i pasażerka trafili z obrażeniami do szpitala. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Nie oznacza to jednak, że we wszystkich zdarzeniach winni są kierowcy jednośladów. W 2016 roku do 47, 5% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy drogi, przy czym sprawstwo wypadku pozostaje już kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

sk