"Razem bezpiecznie" w Nasielsku - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Razem bezpiecznie" w Nasielsku

Data publikacji 13.12.2017

Wczoraj o 17.00 w kinie „NIWA” odbyła się debata pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. W debacie wzięli udział: Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski oraz Komendant Powiatowy Policji mł. insp Marek Chodakowski.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi ilości zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie miasta i gminy. Omówione zostały także zagrożenia związane z najbardziej uciążliwymi społecznie przestępstwami.

Następnie zaprezentowano założenia oraz sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przestawione zostały zagrożenia, które od początku 2017r. wprowadzili mieszkańcy gminy. Omówiono też, jakie działania podejmuje Policja po uzyskaniu w ten sposób informacji. 

Uczestnicy debaty zostali także poinformowani o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym.

Po wprowadzeniu wywiązała się między uczestnikami debaty dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o problematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

sk

  • "Razem bezpiecznie" w Nasielsku
  • "Razem bezpiecznie" w Nasielsku
  • "Razem bezpiecznie" w Nasielsku
  • "Razem bezpiecznie" w Nasielsku
  • "Razem bezpiecznie" w Nasielsku
  • "Razem bezpiecznie" w Nasielsku

Pliki do pobrania