Policjantka na spotkaniach z dziećmi - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka na spotkaniach z dziećmi

Data publikacji 14.02.2018

Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza uczniów szkół naszego powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. W ostatnim czasie policjantka odwiedziła dzieci na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.

Celem tego typu spotkań, jest między innymi wyuczenie u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń, jak również zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. Młodzi mieszkańcy muszą mieć świadomość także, jakie zagrożenia czyhają na nich ze strony innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki spotkaniom ze stróżami prawa dzieci mają okazję dowiedzieć się wiele na temat, jak należy właściwie się zachować, aby nie paść ofiarą przestępstwa, a także jak należy postępować, aby nie łamać prawa.

W ostatnim czasie policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w nowodworskiej komendzie spotkała się z dziećmi SP nr 5 i przedszkola "Bajkowy Dom". Uczniowie podstawówki i przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się jak korzystać z dróg oraz jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach. Funkcjonariuszka opowiadała również o codziennej pracy policjantów. 

sk

  • Policjantka na spotkaniach z dziećmi
  • Policjantka na spotkaniach z dziećmi
  • Policjantka na spotkaniach z dziećmi