Majowy weekend na drogach powiatu - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend na drogach powiatu

Data publikacji 07.05.2018

Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas pracowity dla nowodworskich mundurowych. W ciągu 10 dni kilkudziesięciu funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Policjanci drogówki zostali wezwani do 30 zdarzeń drogowych, ujawnili 20 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 10 dni mundurowi ujawnili 20 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na drogach powiatu doszło do 30 zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba, a 4 trafiły do szpitala.

sk