Wakacyjne kontrole autokarów - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne kontrole autokarów

Data publikacji 20.06.2018

Do wakacji pozostało już kilka dni. Wraz z początkiem letniej przerwy od szkoły, rozpoczną się wyjazdy dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego tel. 22 60-44-237, z dyżurnym komendy tel. 22 775-22-01 do 04 lub poprzez e-mail: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl.

Właścicielom autokarów i ich kierowcom, przypominamy o sprawdzeniu pojazdu przed wyjazdem. Jeśli policjanci znajdą jakąś usterkę pojazdu, nie dopuszczą go w trasę. Wówczas kłopot będą mieli organizatorzy oraz rodzice, ale przede wszystkim kierowca autobusu.

Niecierpliwym rodzicom przypominamy, że lepiej później dojechać do celu, ale bezpiecznie tam dotrzeć, niż spiesząc się popełnić jakiś błąd.

Z prowadzonych wcześniej przez nowodworskim policjantów kontroli wynika, że autokary w naszym powiecie w większości są sprawne, a kierowcy odpowiedzialni. Zdarzają się jednak przypadki, że właściciela autobusu musiał szybko organizować inny pojazd, ponieważ w przygotowanym do wycieczki, policjanci znaleźli usterkę, która dyskwalifikowała go do jazdy z dziećmi.

sk