Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał wypadku w Pieńkowie. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 25.02.2019

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych a niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Wczoraj na drodze krajowej nr 7 doszło do potrącenia pieszego. Niestety mężczyzna po kilkunastu godzinach zmarł w szpitalu. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Wczoraj po 2.00 w Pieńkowie, na drodze S-7 w kierunku Gdańska, doszło do wypadku z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letnia mieszkanka gm. Czosnów kierując oplem corsą  potrąciła pieszego, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala, gdzie niestety zmarł. Kierująca po przebadaniu alkomatem była trzeźwa.

Na miejscu  funkcjonariusze wykonali czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej Nowym Dworze Mazowieckim, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia danych pieszego. Z wyglądu był to mężczyzna w wieku 50-60 lat. Jednocześnie policjanci poszukują świadków tego wypadku. Wszyscy, którzy widzieli to zdarzenie,  proszeni są o kontakt z nowodworską komendą. Informacje można również przekazywać pod nr tel. :  22 775 33 05, 22 775 22 01-04 lub mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl.

Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek . Kierowco! Zachowaj szczególną ostrożność podczas jazdy oraz dostosuj prędkość do warunków na drodze. Pieszy! Pamiętaj o przekraczaniu jezdni w miejscu dozwolonym oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Zgodnie z przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat do 100 zł.

W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Nowy przepis nie ma zastosowania w strefie zamieszkania – tam pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Elementy odblaskowe bez względu na formę lub kolor zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w taki sposób, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo pieszego zależy zarówno od niego, jak i kierowców. Każdy kierowca będzie mógł skuteczniej zareagować, gdy pieszy zostanie wcześniej zauważony.

sk