„Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower” - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

„Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”

Data publikacji 28.03.2019

Policjanci nowodworskiej komendy od 1 kwietnia tego roku, rozpoczną znakowanie rowerów. Akcja została wsparta przez Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Radę Miejską, którzy sfinansowali zakup sprzętu i naklejek. Naniesienie dodatkowego numeru na jednoślad, będzie możliwe po wcześniejszym umówieniu się, w budynku komendy przy ul. Paderewskiego 3. Szczegóły podajemy poniżej. „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”. Zapraszamy!

Aby umówić się na oznakowanie roweru należy skontaktować się z niżej wymienionymi policjantami, na podane numery telefonów:

  • asp. Tomasz Podgórski – tel.: 600 997 253 lub 22 60 44 255
  • asp. Zbigniew Trąbiński – tek.: 600 997 242 lub 22 60 44 254
  • st. asp. Joanna Wielocha – tel.: 605 499 909 lub 22 60 44 312

NA CZYM POLEGA znakowanie:         

Procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem, jakim jest „engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie rejestracji w bazie danych prowadzonej przez Policję.

Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w miejscu widocznym naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:

  • rama roweru pod kierownicą,
  • ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
  • przedni widelec.

Na znakowanie, po uprzednim umówieniu terminu, powinna zgłosić się osoba pełnoletnia, z ważnym dowodem osobistym i dowodem zakupu roweru, w przypadku jego braku policjanci przyjmą oświadczenie ustne.

Policjanci przypominają i apelują aby przed przybyciem na znakowanie, rower był czysty. Jest to niezbędne do prawidłowego naniesienia na ramę jednośladu, indywidualnego oznaczenia.