ZDERZENIE AUT NA KRAJOWEJ SIÓDEMCE - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZDERZENIE AUT NA KRAJOWEJ SIÓDEMCE

Data publikacji 25.09.2019

W dniu wczorajszym przed godziną 17- tą, na drodze krajowej DK - 7, w miejscowości Zakroczym, doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brały dwa pojazdy. Do szpitala trafiły dwie osoby. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę.

W dniu 24 września 2019r., jadący w stronę Warszawy Hondą Civic, 68- letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, podczas zmiany pasa ruchu, z lewego na prawy,  uderzył w jadący prawym pasem ruchu ciągnik siodłowy marki MAN z naczepą. W wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze po prawej stronie drogi, a następnie dachował w przydrożnym rowie.
Na miejscu natychmiast  pojawiła się Policja, Straż Pożarna, Karetka Pogotowia, służba drogowa. Kierującemu ciężarówką 49- letniemu mieszkańcowi województwa pomorskiego nic się nie stało.
Kierujący Hondą Civic i jego 69- letnia żona, będąca pasażerem pojazdu, trafili do Szpitala na obserwację. Kierujący byli trzeźwi. Pomimo tego, że ruch na trasie DK-7 w kierunku Warszawy, do godziny 19- ej odbywał się wyłącznie lewym pasem, nie było utrudnień w płynności.
PRZYPOMINAMY!!!
Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie. W wakacje 2018 roku z powodu nieprawidłowo wykonanego wyprzedzania doszło do 352 wypadków, w których zginęło 56 osób a 422 zostało rannych.

  • auta biorące udział w zdarzeniu drogowym drogowym
    ZDERZENIE AUT NA KRAJOWEJ SIÓDEMCE
  • auta biorące udział w zdarzeniu drogowym
    ZDERZENIE AUT NA KRAJOWEJ SIÓDEMCE