Jechał po alkoholu, bez uprawnień, dachował - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał po alkoholu, bez uprawnień, dachował

Data publikacji 12.08.2020

We wtorek o 6 rano w gminie Nasielsk doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem 21- latek, jadąc z 17- letnim pasażerem zjechał na prawą stronę jezdni, uderzył w krawężnik, a następnie w ogrodzenie posesji. Pojazd kilkukrotnie dachował i zatrzymał się na słupie energetycznym. 21- latek nie posiadał uprawnień do kierowania, był w stanie po użyciu alkoholu.

11 sierpnia br. na ul. Kolejowej w Nasielsku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem opla astry. Na miejscu natychmiast pojawili sie policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego. Jak wstępnie ustalono za kierownicą pojazdu siedział 21- latek z powiatu sochaczewskiego. Pasażerem był 17- latek z powiatu płońskiego, który bez wiedzy matki wziął opla z posesji i wspólnie z kolegą wybrał się na przejażdżkę. Jak ustalili mundurowi 21- latek nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania.

Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim celem wykonania dalszych czynności. Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Pobrano od niego również krew na zawartość substancji psychoaktywnych.

Po wykonaniu czynności 17- latek został przekazany pod opiekę matce. Wobec 21- latka będzie prowadzone postępowanie. Niewykluczone, że po zebraniu całego materiału dowodowego grozić mu będą poważne kosekwencje prawne.

 

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

st. asp. Joanna Wielocha/rr

  • pojazd po zdarzeniu drogowym
    pojazd po zdarzeniu drogowym
  • policjant wykonujący czynności na miejscu zdarzenia
    policjant wykonujący czynności na miejscu zdarzenia
  • pojazd po zdarzeniu drogowym
  • pojazd po zdarzeniu drogowym
    pojazd po zdarzeniu drogowym