Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 17.11.2020

W sobotni wieczór policjanci nowodworskiej komendy zatrzymali aż dwóch kierujących na tzw. "podwójnym gazie". Teraz każdemu z nich grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.

14 listopada 2020 r. nowodworscy funkcjonariusze zatrzymali na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego dwóch nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy z mężczyzn przyjechał pijany na zakupy do jednego ze sklepów przy ul. Harcerskiej. Policjanci wydziału prewencji podjęli czynności wobec kierującego skodą mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Za chwilę wyszło na jaw, iż 64- latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie ma 1,74 promila alkoholu. Mężczyzna został przez mundurowych zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi.

Drugi z kierującycha ul. Bohaterów Modlina będąc na tzw. "podwójnym gazie" kierował osobowym renault. Mieszkaniec Legionowa został przez policjantów wydziału ruchu drogowego poddany badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 2,22 promila alkoholu. 42- latek został przez mundurowych przewieziony do komendy i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Każdemu z nieodpowiedzialnych mężczyzn zgodnie z kodekserm karnym grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i odpowiedzialność. Kierowanie pojazdem po wypiciu najmniejszej nawet ilości wypitego alkoholu to stwarzanie zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Stosujmy zasadę "PIŁEŚ- NIE JEDŹ".
 

st. asp. Joanna Wielocha