31.10.2014
Nowodworscy policjanci rozpoczynają działania „Znicz 2014”. Przed dniem Wszystkich Świętych panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O bezpieczeństwo w tych dniach zadbają policjanci ruchu drogowego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę pełnić będą również policyjni wywiadowcy.
31.10.2014
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i zimne noce to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i jesienny okres chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Nowodworscy policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwych zasypiających na ziemi, ławce czy chodniku. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.
31.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
29.10.2014
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15 roku życia.
28.10.2014
Policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali 22-letniego Mariusza W., mieszkańca Warszawy, który podejrzany jest o posiadanie środków odurzających. W saszetce mężczyzny mundurowi znaleźli 6 zawiniątek pochodnej amfetaminy o łącznej wadze ponad 4 gramy. 22-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
27.10.2014
Nowodworscy policjanci w ciągu ostatnich 72 godzin zatrzymali osobę, która miała nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Kolejne 3 osoby były poszukiwane w celu doprowadzenia na rozprawę do sądu i na przesłuchanie do jednostki policji. Teraz, dzięki pracy mundurowych, każdy z nich zastosuje się do postanowień sądu i prokuratury.
<<
<
1
>>