25.04.2015
Dzisiaj stołeczni i nowodworscy policjanci uczestniczyli w VIII edycji konkursu – imprezy „Bezpiecznie na rowerze”, która odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5. Główni organizatorzy: kierownictwo SP5, Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki oraz nowodworska Straż Miejska, przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Dzieci w miłej atmosferze spędziły bezpiecznie wolny czas.
24.04.2015
W dniach 23-24 czerwca 2015 roku w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jubileuszowy X Ogólnopolski Przystanek PaT. To największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych, podczas którego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak wolność od przemocy i uzależnień, tolerancja i kultura relacji międzyludzkich. Zapraszamy do udziału w przystanku.
23.04.2015
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego rusza projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu.
22.04.2015
Policjanci z nowodworskiej komendy prowadzili wczoraj spotkanie z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 4 w „Twierdzy”. Celem takich zajęć była przede wszystkim rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, którą uświetnił swoją obecnością policyjny „Borsuk”. Dzieci mogły również zobaczyć krótki pokaz tresury psa oraz policyjne motocykle. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło około 180 uczniów z klas I - III.
20.04.2015
Wczoraj na skwerze księcia Stanisława Poniatowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się obchody 75. Rocznicy zbrodni katyńskiej. Podczas uroczystości został zasadzony „Dąb pamięci” poświęcony kapitanowi saperów Janowi Wnękowi. Całość przedsięwzięcia zorganizował Samorząd Miasta przy współpracy nowodworskiego Zespołu Szkół nr 2 oraz II Mazowieckiego Pułku Saperów. W uroczystości uczestniczyli również policjanci z nowodworskiej komendy.
16.04.2015
Najprawdopodobniej brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę, nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie sami stwarzają. Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń o zagrożeniach wynikających z kierowania pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, wciąż za „kółko” wsiadają bezmyślni kierowcy. Tylko wczoraj na terenie powiatu nowodworskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców. W konsekwencji dwie osoby trafiły do szpitala.
15.04.2015
Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.
14.04.2015
Przedstawiciel nowodworskiej policji gościł w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku. W spotkaniu uczestniczyło około 20 dzieci wraz z rodzicami, które przybyły na przedstawienie teatralne o bezpieczeństwie. Po spektaklu policjant opowiadał swojej pracy. Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy.
13.04.2015
Działają głównie w dużych miastach i oszukują starsze osoby. Wprowadzają pokrzywdzonych w błąd, przekonując, że są członkami ich najbliższej rodziny w nagłej potrzebie finansowej. Bezwzględnie okradają z oszczędności całego życia. Tak w skrócie można opisać oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. "krewnego" lub "wnuczka", a nawet „policjanta”. Wczoraj w Janówku gm. Czosnów odbyło się spotkanie mieszkańców z policjantami. Funkcjonariusze przestrzegali starsze osoby przed przestępczą działalnością oszustów.
09.04.2015
Wczoraj kolejny raz nowodworscy policjanci wspólnie ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie patrolowali ulice naszego miasta, jak i pozostały rejon powiatu. Młodzi funkcjonariusze pod okiem doświadczonych kolegów czuwali nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców. W sumie do służby zostało skierowanych 18 słuchaczy CSP.
<<
<
1
>>