30.07.2014
Wczoraj nowodworscy policjanci wspólnie z innymi służbami zabezpieczali dwa etapy 57 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Mazowia Team”. W sumie nad bezpieczeństwem zawodników czuwało 20 funkcjonariuszy.
30.07.2014
Nowodworska policja informuje wszystkich mieszkańców gmin Czosnów i Leoncin, że nastąpiła zmiana rejonów oraz dzielnicowych na terenie działania miejscowego Komisariatu Policji. Poniżej podajemy zaistniałe zmiany.
29.07.2014
Nowodworscy policjanci poszukują sprawców kradzieży. Dwie kobiety i mężczyzna weszły do mieszkania starszego małżeństwa podając się za pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Wykorzystując nieuwagę 83-letniego mężczyzny osoby dokonały kradzieży pieniędzy. Do zdarzenia doszło 23 lipca br., około godziny 11.00 na ul. Chemików w Nowym Dworze Mazowieckim. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tej kradzieży, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami nowodworskiej komendy policji.
25.07.2014
W okresie od 18 do 24 lipca policjanci byli wzywani do 20 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze odnotowali 2 wypadki, 18 kolizji oraz ujawnili 22 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 26-letni mieszkaniec gm. Leoncin, który jechał osobowym oplem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do groźnego wypadku z udziałem rowerzysty doszło na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. 68 - letnia kobieta z urazem ręki i głowy została przewieziona do szpitala.
24.07.2014
Rolnicy rozpoczynają jużo żniwa. Statystyka dotycząca wypadków podczas tego okresu cały czas poraża. Utrata nogi czy ręki, a nawet śmierć dziecka to niestety nadal zbyt częste wypadki podczas prac w polu czy gospodarstwie. Powodem niechlubnej statystyki jest m.in. brak wyobraźni dorosłych. Dlatego też nowodworska policja apeluje do wszystkich „żniwiarzy” o rozsądek i rozwagę podczas zbierania płodów rolnych.
18.07.2014
Burza jest zjawiskiem wyładowań elektrycznych w atmosferze (błyskawice i grzmoty). Zjawisko to najczęściej występuje w okresie letnim. Burzom zwykle towarzyszą intensywne opady (również gradobicia) oraz bardzo silne i porywiste wiatry, które mogą dewastować lasy, niszczyć domy, trakcje kolejowe, linie energetyczne i telekomunikacyjne.Co roku wiele osób ginie od uderzenia piorunem. Piorun może wywołać również pożar.
<<
<
1
>>