21.07.2014
Wydział kryminalny KPP w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi poszukiwania za zaginioną Michaliną Rosłońską córką Jana, która zaginęła 15 lipca br. w miejscowości Stare Pieścirogi gm. Nasielsk. Kobieta prawdopodobnie cierpi na zaniki pamięci.
18.07.2014
Burza jest zjawiskiem wyładowań elektrycznych w atmosferze (błyskawice i grzmoty). Zjawisko to najczęściej występuje w okresie letnim. Burzom zwykle towarzyszą intensywne opady (również gradobicia) oraz bardzo silne i porywiste wiatry, które mogą dewastować lasy, niszczyć domy, trakcje kolejowe, linie energetyczne i telekomunikacyjne.Co roku wiele osób ginie od uderzenia piorunem. Piorun może wywołać również pożar.
16.07.2014
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza +30°C.
14.07.2014
Dzisiaj o 11:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Święta Policji. Na uroczystość przybył I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Robert Szydło. Policjanci zostali uhonorowani odznaczeniami resortowymi, mianowani na wyższe stopnie policyjne. W sumie zostało awansowanych 59 funkcjonariuszy.
09.07.2014
Policjanci z Nasielska zatrzymali 24-letniego Mateusza, J., który podejrzany jest o usiłowanie rozboju. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd w Pułtusku na wniosek prokuratury zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
09.07.2014
„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” to hasło ogólnopolskiej kampanii społecznej. Jednym z narzędzi akcji są naklejki z logo. Nowodworska policja otrzymała ponad 1000 takich znaczków, które będą wykorzystywane w trakcie działań profilaktycznych realizowanych przez policjantów służby prewencyjnej, w tym ruchu drogowego na terenie naszego powiatu. Takie działania odbyły się wczoraj.
<<
<
1
>>