25.05.2015
Policjanci z Nasielska w jednym z domów na terenie gminy ujawnili wyroby spirytusowe i tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono bez mała 50 litrów prawdopodobnie spirytusu, ponad 7800 paczek papierosów i około 20 kg tytoniu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego podejrzanemu 38-letniemu właścicielowi budynku, może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
22.05.2015
Dzisiaj policjanci z posterunku w Zakroczymiu wraz z funkcjonariuszami WRD oraz strażakami zabezpieczali masowy bieg w Zakroczymiu pn.: „Polska Biega”. W imprezie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki zaangażowaniu i współpracy służb mundurowych, zawody przebiegły bez wydarzeń. Poniżej przedstawiamy fotorelację z zabezpieczenia biegu.
21.05.2015
Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą nowodworskiej komendy i funkcjonariusze służby celnej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie nielegalnego procederu gier na automatach bez wymaganego zezwolenia. W wyniku działań policjanci razem z celnikami skontrolowali kilkanaście punktów, gdzie zabezpieczyli łącznie 28 automatów do gier. Postępowanie wyjaśni, kto organizował nielegalne gry i kto tym samym poniesie konsekwencje prawne. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Warszawie.
20.05.2015
Nowodworscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o kradzież z włamaniem do pojazdu. Mężczyzna usłyszał już zarzut i trafił pod dozór policji. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto w toku czynności funkcjonariusze odzyskali w dużej mierze skradzione mienie.
19.05.2015
Dzisiaj policjanci z nowodworskiej komendy oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei odwiedzili Zespół Szkół w Pieścirogach Starych, gm. Nasielsk. Mundurowi rozmawiali z dziećmi klas I-III na temat bezpiecznego podróżowania różnymi środkami transportu. Spotkanie przebiegało w formie zabawy, podczas której uczniowie zgłębiali wiedzę przekazywaną przez funkcjonariuszy.
18.05.2015
Nowodworska policja informuje wszystkich mieszkańców centrum Nowego Dworu Mazowieckiego i osiedla „Nowodworzanka”, że nastąpiła zmiana dzielnicowego. Poniżej podajemy zaistniałe zmiany.
17.05.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
15.05.2015
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
14.05.2015
Dzisiaj w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się II etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. W eliminacjach uczestniczyły 3- osobowe drużyny, wyłonione spośród uczniów szkół podstawowych powiatu nowodworskiego. Zwycięstwo odniosła ekipa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dębinkach gm. Nasielsk, która będzie reprezentować nasz powiat w finale konkursu.
13.05.2015
1 czerwca punktualnie o 14.00 w całym kraju wszycy ludzie, którym nie jest obojętne dobro innych, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, razem zjednoczą się w Zrywie Wolnych Serc. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w inicjatywy organizowane w ramach Ogólnopolskiego Glosu Profilaktyki 2015.
<<
<
1
>>