26.11.2015
Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowiecki informuje, że od lutego 2013 roku w Komisariacie Policji w Czosnowie został uruchomiony dodatkowy numer telefonu (600-997-626) do kontaktu z policjantami. Telefon czynny jest całą dobę, a koszt połączenia zgodny z taryfą operatora osoby dzwoniącej.
26.11.2015
Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu redukcję skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. W dokumencie tym wskazuje się, że: „przy współpracy z lokalnymi społecznościami należy dążyć do tworzenia efektywnych lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz wspierać działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego, w szczególności mając na celu ograniczenie najbardziej dokuczliwej dla obywateli przestępczości pospolitej”. Taki cel przyświecał spotkaniu z mieszkańcami gmin Nasielsk, Czosnów i Leoncin.
25.11.2015
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Wójt gminy Pomiechówek, zapraszają wszystkich mieszkańców na „Debatę Społeczną” o bezpieczeństwie. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia 2015 roku, w Sali Centrum Integracji Społecznej, znajdującej się przy ul. Nasielskiej 3 w Pomiechówku. Każdy, kto zainteresowany jest bezpieczeństwem w swoim miejscu zamieszkania, niech przyjdzie i wyrazi swoją opinię!
24.11.2015
Gwałtowny spadek temperatury i związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Nowodworscy policjanci zwracają się z apelem o zwracanie uwagi na osoby starsze, bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
23.11.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
20.11.2015
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
19.11.2015
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
18.11.2015
Czy wiesz, że w latach 2005-2011 przyjmowano do szpitali rocznie od 2557 do 5026 pacjentów zatrutych tlenkiem węgla?! Czy wiesz, że koszt zdrowotny zatruć CO w Polsce wyraża się tysiącami osób tracącymi zdrowie i życie wskutek znanej i MOŻLIWEJ DO UNIKNIĘCIA TRUCIZNY?!
17.11.2015
Wczoraj w Białej Sali Pałacu Mostowskich po raz siódmy pracownicy korpusu służby cywilnej obchodzili swoje święto. Z tej okazji Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski oraz Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Michał Domaradzki nagrodzili 99 pracowników cywilnych garnizonu stołecznego. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie pracownice naszej komendy: Pani Danuta Borowa i Pani Agnieszka Kopeć.
13.11.2015
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Burmistrz Nasielska i Wójtowie Czosnowa i Leoncina, zapraszają wszystkich mieszkańców poszczególnych gmin na „Debatę Społeczną” o bezpieczeństwie. W Nasielsku spotkanie odbędzie się 24 listopada o godz. 17.00 w kinie „NIWA”, ul. Kościuszki 12. Kolejna debata odbędzie się dzień później o godz. 17.00 w Czosnowie. Miejscem spotkania będzie sala konferencyjna Urzędu Gminy. Przyjdź i wyraź swoją opinię!
13.11.2015
Policjanci z Czosnowa zatrzymali 3 mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzieże z włamaniem, które miały miejsce na terenie gm. Czosnów. Przestępstwa zaistniały na przestrzeni ostatnich 4 lat. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zostały już przekazane właścicielom. 24-letni Mateusz G., 22-letni Mariusz H. i 22-letni Krzysztof D. usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem może im grodzić kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
12.11.2015
Policjanci naszej komendy cały czas prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą szkół powiatu nowodworskiego. Zajęcia w klasach 0-VI miały na celu przede wszystkim uświadomić dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W klasach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mundurowi przedstawiali zagadnienia odpowiedzialności karnej nieletnich. Tylko w październiku takich spotkań odbyło się 19, w których uczestniczyło ponad 1200 uczniów.
10.11.2015
Policjanci z Wydziału Kryminalnego naszej komendy, zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego, który podejrzany jest o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł w miejscu zamieszkania. Mundurowi zabezpieczyli 60 torebek marihuany o łącznej wadze ponad 10 gramów. Podejrzany usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
09.11.2015
Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali 26-letniego Mariusza W., który podejrzany jest o posiadanie narkotyków. Dodatkowo mężczyzna miał być doprowadzony do zakładu karnego, na mocy nakazu sądowego. Teraz zatrzymany prawdopodobnie odpowie za posiadanie środków odurzających, za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Zostanie również przewieziony do aresztu, gdzie odbędzie wcześniejszy wyrok.
03.11.2015
Od 30 października do 02 listopada funkcjonariusze nowodworskiej komendy prowadzili działania „Znicz 2015”. Policjantów wspierali Strażnicy Miejscy. Prowadzone działania miały na celu czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz podróżujących. W tym czasie mundurowi odnotowali 10 niegroźnych kolizji (6-2014r.) i zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących (8- 2014r.) . Cieszy fakt, że w tym okresie nie doszło do żadnych wypadków, a co za tym idzie nikt nie ucierpiał.
<<
<
1
>>