29.04.2016
Policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn (29l, 29l, 51l), obywateli Wietnamu, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży samochodu. Funkcjonariusze odzyskali pojazd i postawili zatrzymanym zarzuty. Wczoraj (28 kwietnia) wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
27.04.2016
47- letni Dariusz W., mieszkaniec powiatu nowodworskiego, trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojego znajomego. Do tragedii doszło 24 kwietnia br. w jednym z nasielskich mieszkań. 47-latkowi śledczy postawili zarzut zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywocie.
25.04.2016
Obserwując polskie drogi można zauważyć, że sezon motocyklowy został rozpoczęty. W całym kraju na ulicach pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Nowodworscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg, o zachowanie rozwagi i ostrożności.
21.04.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
20.04.2016
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
19.04.2016
W dniach 12-19 marca 2016 roku, Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie na temat bezpieczeństwa – zarówno w skali kraju, jak i w okolicy miejsca zamieszkania – oraz zagrożenia przestępczością. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej losowej próbie dorosłych Polaków.
18.04.2016
Wczoraj na skwerze księcia Stanisława Poniatowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się obchody 76. Rocznicy zbrodni katyńskiej. Podczas uroczystości został zasadzony „Dąb pamięci” poświęcony kapitanowi saperów Eugeniuszowi Sidorowiczowi. Całość przedsięwzięcia zorganizował Samorząd Miasta przy współpracy nowodworskiego Zespołu Szkół nr 2 oraz II Mazowieckiego Pułku Saperów. W uroczystości uczestniczyli również policjanci z nowodworskiej komendy na czele z Komendantem Powiatowym insp. Krzysztofem Padewskiem.
14.04.2016
36-letni Michał M., mieszkaniec naszego powiatu, trafił na 3 miesiące do aresztu za znęcanie się nad siostrą. Gehenna kobiety trwała od kilku lat. Pokrzywdzona w końcu zgłosiła sprawę do nowodworskiej komendy. Policjanci zatrzymali podejrzanego 36-latka i postawili mu zarzut. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
07.04.2016
Policjanci naszej komendy prowadzili kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą szkół powiatu nowodworskiego. Zajęcia w klasach 0-VI miały na celu przede wszystkim uświadomić dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W klasach gimnazjalnych, mundurowi przedstawiali przede wszystkim zagadnienia odpowiedzialności karnej nieletnich. W ubiegłym miesiącu takich spotkań odbyło się 18, w których uczestniczyło ponad 700 uczniów.
06.04.2016
Wczoraj w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z seniorami. Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjant ostrzegał przed wpuszczaniem do domu obcych i instruował jak należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za administratorów, monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.
05.04.2016
Policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną, oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Podczas interwencji jeden z mundurowych doznał poważnego urazu nogi. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i decyzją nowodworskiego sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. 41-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.