27.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
27.03.2015
VIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" już wystartowała. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.
26.03.2015
Nowodworscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo na „wnuczka”. Do przestępstwa doszło na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie ofiarą padła starsza kobieta. 26-letni mężczyzna usłyszał już zarzut i trafił na 3 miesiące do aresztu. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
24.03.2015
Policjanci z Zakroczymia zatrzymali 23-letniego Damiana Z., mieszkańca powiatu nowodworskiego, który podejrzany jest o posiadanie narkotyków. 23-latek posiadał przy sobie prawie 7 gramów haszyszu, który ukrył w paczce po papierosach. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
20.03.2015
W ręce policjantów z komisariatu w Czosnowie wpadł 37-letni kierowca. Jarosław W., mieszkaniec naszego powiatu, jechał osobowym mitsubishi, gdy natknął się na patrol mundurowych. Badanie alkomatem wykazało ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez nowodworski sąd. 37-latek odpowie teraz za jazdę po pijanemu oraz niestosowanie się do wyroków sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
19.03.2015
46-letni Paweł P., mieszkaniec naszego powiatu, trafił na 3 miesiące do aresztu za znęcanie się nad rodziną. Gehenna matki i dwóch córek trwała od kilku lat. Kobieta w końcu zgłosiła sprawę do nowodworskiej komendy, a policjanci zatrzymali podejrzanego 46-latka i postawili mu zarzuty. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
18.03.2015
Dzisiaj nowodworscy policjanci wspólnie ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie patrolują ulice naszego miasta, jak i pozostały rejon powiatu. Młodzi funkcjonariusze pod okiem doświadczonych kolegów po raz kolejny czuwają nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców. W sumie do służby zostało skierowanych 20 słuchaczy CSP.
17.03.2015
Policjanci z Nasielska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło na ul. Piłsudskiego w miniony weekend. 31-letni Jacek Z. i 21-letni Krzysztof P., mieszkańcy naszego powiatu, usłyszeli już zarzut i trafili pod dozór policji. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
16.03.2015
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. W tym okresie, jako jedną z prac porządkowych, wiele osób traktuje wypalanie starych traw i zarośli na łąkach i przydomowych działkach. W wyniku tych utwierdzonych tradycyjnie działań często dochodzi do groźnych pożarów najbliższych zabudowań lub lasów. Nowodworscy policjanci i strażacy przypominają, że wypalanie traw jest szkodliwe dla środowiska i prawnie zabronione!
16.03.2015
Obserwując polskie drogi można zauważyć, że sezon motocyklowy został rozpoczęty. W całym kraju na ulicach pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Nowodworscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg , o zachowanie rozwagi i ostrożności.
<<
<
1
>>