11.02.2016
Wydział kryminalny KPP w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi poszukiwania za zaginionym Pawłem Mućko synem Wiesława, który 9 lutego br. wyszedł z domu i do dzisiaj nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mężczyzna leczy się na schizofrenię. Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pod numerem telefonu 22 775 22 01-04 lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.
09.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
08.02.2016
W pierwszym tygodniu ferii 2016 r. na drogach powiatu nowodworskiego doszło do 2 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne. Mundurowi byli wzywani do 14 kolizji i ujawnili 13 nietrzeźwych kierujących.
03.02.2016
Gwałtowny spadek temperatury i związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Nowodworscy policjanci zwracają się z apelem o zwracanie uwagi na osoby starsze, bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
02.02.2016
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
26.01.2016
Od 30 stycznia do 14 lutego w województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe. W tym czasie, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo, nowodworscy policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne Ferie 2016” skontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku najmłodszych oraz autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.
25.01.2016
Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o trzy włamania na terenie Modlina Twierdzy. Ostatnie, po którym zostali zatrzymani, miało miejsce do zaparkowanego samochodu. Mundurowi w toku podjętych czynności odzyskali w dużej mierze skradzione mienie. 27-letni Marcin M., i 18-letni Robert R., mieszkańcy naszego powiatu, usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
22.01.2016
Policjanci nowodworskiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o rozpowszechnianie wizerunku nagiej osoby bez jej zgody. Mężczyzna opublikował zdjęcia swojej znajomej, na jednym z portali społecznościowych. 25-latek usłyszał już zarzut i dobrowolnie poddał się karze. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
19.01.2016
Ferie tuż, tuż, a wraz z nimi rozpoczną się wyjazdy naszych dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Ci sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, asp. szt. Sławomirem Sosnowskim, tel. 22 60-44-237, bądź z dyżurnym komendy, tel. 22 775-22-01 do 04.
16.01.2016
Policjanci z Wydziału Kryminalnego nowodworskiej komendy, zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gdzie przebywał 26-latek, funkcjonariusze zabezpieczyli bez mała 5 kg specyfiku. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
15.01.2016
Wydział kryminalny KPP w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi poszukiwania za zaginionym Zbigniewem Stern synem Henryka, który po raz ostatni kontaktował się z rodziną 28 lipca 2015 roku. Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pod numerem telefonu 22 775 22 01-04 lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.