09.10.2015
Policjanci z nowodworskiej komendy prowadzili kolejne spotkania z dziećmi szkół podstawowych i z przedszkola. Celem takich zajęć jest przede wszystkim rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta. Cykl takich spotkań przeprowadzony został tym razem na terenie Szkół Podstawowych w Pomiechówku i nowodworskiej „Siódemce”. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło ponad 250 uczniów podstawówki i 50 przedszkolaków.
09.10.2015
W dniach 12-17 Października 2015 w całej Polsce, już po raz trzeci, będzie obchodzony Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października (w Polsce pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji zostały zorganizowane w 2008 roku, a od 2013 roku rozszerzone na Tydzień Mediacji).
09.10.2015
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
08.10.2015
Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem do samochodu. Łupem 40-letniego Grzegorza P., oraz 33-letniego Artura R., miał się stać radioodtwarzacz. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
02.10.2015
Wczoraj w Białej Sali Pałacu Mostowskich odbyła się uroczystość wręczenia naród uczestnikom eliminacji wojewódzkich konkursu „Dzielnicowy Roku 2015”. Za zaangażowanie w służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie garnizonu warszawskiego nagrodzeni zostali także wyróżniający się policjanci i pracownicy cywilni. W uroczystości udział wziął szef stołecznych policjantów nadinsp. Michał Domaradzki wraz ze swoimi zastępcami oraz przełożeni wyróżnionych funkcjonariuszy. Wśród nagrodzonych znalazł się dzielnicowy naszej komendy mł. asp. Artur Wasilewicz.
02.10.2015
74 krzaki konopi indyjskich odkryli policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy. Krzaki zabezpieczono na działce w gminie Leoncin. Mundurowi zatrzymali również podejrzanego o uprawę narkotyku. 27-letni Mariusz B. usłyszał już zarzut. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dzięki pracy policjantów na rynek nie trafi marihuana, która miała powstać z rosnących tam roślin.
01.10.2015
Policjanci z Zakroczymia zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o paserstwo nieumyślne. Mężczyzna od nieznanych mu osób kupił skradzione wcześniej rzeźby. Mundurowi zabezpieczyli przedmioty, które wrócą do właściciela, a 29-latek usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
01.10.2015
Policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali 22-letniego Grzegorza W., który poszukiwany był dwoma listami gończymi. Mężczyzna prawdopodobnie ukrywał się na terenie naszego powiatu, przed sądem i prokuraturą w Giżycku. Teraz 22-latek trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.
29.09.2015
Policjanci z naszej komendy gościli dzisiaj dzieci z Zespołu Szkół nr 2 w Starych Pieścirogach. Spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego powiatu są wpisane w stałe zadania policji. Kontakt funkcjonariuszy z dziećmi, ma na celu przybliżenie pracy policji, jak również zaszczepienie od najmłodszych lat ziarna praworządności.
28.09.2015
Trwa rekrutacja do VI edycji szkolenia liderów projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona konsumencka to przykładowe działania, które będą podejmowane w jego ramach. "Formuła programu jest otwarta, każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla osób starszych, zyska wsparcie organizacyjne i instytucjonalne" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie (22 603 82 41), mailowo prewencja@policja.waw.pl
<<
<
1
>>