30.07.2015
Dzisiaj nowodworscy policjanci wspólnie z innymi służbami zabezpieczali etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”. W sumie nad bezpieczeństwem zawodników czuwało 15 funkcjonariuszy.
29.07.2015
Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy - oraz instytucji i organizacji pozarządowych.
22.07.2015
Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego realizując program „Bezpieczne wakacje 2015” spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. W jego ramy wpisuje się również akcja "Lato w mieście". Wczoraj mundurowi spotkali się z dziećmi, które wolny czas wakacyjny spędzają pod opieką pedagogów w zakroczymskiej podstawówce.
21.07.2015
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.
20.07.2015
17 lipca o godzinie 14.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 96. rocznicy powstania Policji Państwowej. Na obchody przybył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Hubert Kowalczewski. Policjanci zostali uhonorowani odznaczeniami resortowymi oraz mianowani na wyższe stopnie policyjne. W sumie zostało awansowanych 47 funkcjonariuszy.
15.07.2015
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
11.07.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego naszej komendy zatrzymali 3 mężczyzn, którzy są podejrzewani o udział w kradzieży kosmetyków w jednym z nowodworskich sklepów. Dwóch zatrzymanych usłyszało już zarzut kradzieży rozbójniczej, a jeden zarzut paserstwa. Wszyscy skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Za kradzież rozbójniczą grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a za paserstwo do lat 5.
09.07.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
08.07.2015
Komenda Stołeczna Policji włączyła się w kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu", prowadzoną przez Komendę Główną Policji oraz ZPPP Browary Polskie, której inauguracja odbyła się przy ul. Waryńskiego w pobliżu stacji Metro Politechnika. Właśnie tam na ścianie jednego z budynków pojawił się wielkoformatowy mural promujący trzeźwość za kierownicą.
07.07.2015
Policjanci z posterunku w Zakroczymiu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu nowodworskiego, który podejrzany jest o kradzież pieniędzy. 26-latek z kasetki, która znajdowała się w autobusie wyjął pieniądze, ale został ujęty przez właściciela pojazdu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
<<
<
1
>>