24.10.2014
Wczoraj przed godziną 15.00 w Modlinie przy ul. Wiktora Thommee 1a zostało uroczyście otwarte „Miasteczko Ruchu Drogowego”. Obiekt będzie służył najmłodszym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego w kształtowaniu postawy bezpiecznego zachowania się na drodze. Gospodarzem spotkania był dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie Pan Dariusz Szczygielski. Wśród zaproszonych gości był również Komendant Powiatowy Policji nadkom. Marek Ujazda.
24.10.2014
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
23.10.2014
Wczoraj o godzinie 17.00 w Sali Strażnicy OSP w Zakroczymiu odbyła się Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na terenie gminy. W spotkaniu wzięli udział lokalni mieszkańcy, a gośćmi specjalnymi byli: Burmistrz Zakroczymia Henryk Ruszczyk oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Przemysław Suchecki. Gospodarzem spotkania był Kierownik Posterunku w Zakroczymiu mł. asp. Piotr Barcikowski, który omówił postulaty z poprzedniej debaty i przedstawił skalę zagrożeń w różnych dziedzinach.
22.10.2014
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
21.10.2014
Policjanci z nowodworskiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej zatrzymali w ostatnim czasie trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże rowerów. 24-letni Dawid C. i Michał N., zostali zatrzymani w Pomiechówku, a 17-letni Igor K. w Nowym Dworze Mazowieckim. Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży, za co może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
21.10.2014
Policjanci z nowodworskiej drogówki od początku roku szkolnego skontrolowali ponad 28 autokarów, które wyjeżdżały na wycieczki. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, wystawili 5 mandatów. W ostatnim czasie na terenie gm. Zakroczym autokar nie został dopuszczony do ruchu. Aby podróż autokarem należała do udanych należy pamiętać o spełnieniu kilku warunków, które podajemy niżej:
<<
<
1
>>