17.12.2014
Policjanci z komisariatu w Nasielsku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzany o kradzież z włamaniem do stojaka z butlami gazowymi. 46-latek i 41-latek, mieszkańcy naszego powiatu, usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze odzyskali również jedną z 5 skradzionych butli. Podejrzanym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
16.12.2014
Dzielnicowi z Zakroczymia zatrzymali 20-letniego Karola J., mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o wybicie szyby w jednym z liniowych autobusów. 20-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
15.12.2014
W okresie od 13 do 14 grudnia nowodworscy policjanci byli wzywani do 6 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek, 5 kolizji oraz ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, który jechał osobową skodą mając ponad promil alkoholu w organizmie. Do groźnego wypadku, z udziałem trzech pojazdów osobowych, doszło wczoraj na ul. Żołnierzy Września w Nowym Dworze Mazowieckim. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne.
11.12.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
05.12.2014
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
05.12.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Warszawy, którzy mają związek z włamaniami do mieszkań zaistniałych w ostatnim czasie na terenie naszego miasta. 29-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a 54-latek zarzut paserstwa. Obaj trafili pod dozór policji. Trzeci podejrzany 35-letni mężczyzna, zatrzymany wczoraj, prawdopodobnie usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Mundurowi odzyskali również część przedmiotów prawdopodobnie pochodzących z przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 a za paserstwo do lat 5.
05.12.2014
Dzięki finansowemu wsparciu lokalnych samorządów, nowodworska policja otrzymała trzy nowe radiowozy. Dwa samochody oznakowane Kia Ceed i jeden cywilny Kia Venga. Jeden radiowóz oznakowany trafił do Komisariatu w Czosnowie, a drugi posłuży nowodworskiej drogówce. Cywilna Kia będzie w dyspozycji Zespołu Wspomagania nowodworskiej komendy.
03.12.2014
3 grudnia, to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – święto obchodzone corocznie, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchody mają na celu przybliżyć społeczeństwu problemy osób niepełnosprawnych, w tym również związanych z ograniczaniem ich uprzywilejowania w obszarze ruchu drogowego. Dzisiaj w godzinach 6.00 - 22.00 do obchodów tego święta przyłączą się policjanci z naszej komendy, którzy będą prowadzili działania kontrolno-profilaktyczne pn.: „Czysta Koperta”. Akcja obejmować będzie cały teren powiatu nowodworskiego.
01.12.2014
Spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i nocy poniżej zera to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnych domów i chcą przetrwać w prowizorycznych lokalach lub na zewnątrz. Nowodworscy policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwych zasypiających na ziemi, ławce czy chodniku. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji, straży miejskiej lub pogotowia ratunkowego.
28.11.2014
Nowodworscy policjanci zatrzymali 30-letniego Łukasza F., mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o dokonanie kradzieży z włamaniem do sklepu obuwniczego. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego towaru. 30-latek znany był już wcześniej organom ścigania.
<<
<
1
>>