22.11.2014
Policjanci czosnowskiej prewencji zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu płońskiego, która jechała „wężykiem” trasą nr 7 w kierunku Warszawy. Kobieta po przebadaniu alkomatem miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz usłyszy zarzut jazdy po pijanemu, za co może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
21.11.2014
Policjanci z Czosnowa zatrzymali 4 podejrzanych mężczyzn o dokonanie kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie gm. Leoncin. Do przestępstwa doszło w drugiej połowie maja br. 40-letni Artur Ł., 31-letni Marcin G., 26-letni Adrian B. i 24-letni Mateusz B., mieszkańcy naszego powiatu, usłyszeli już zarzuty. Wszystkim grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
21.11.2014
W ostatnich dniach opady deszczu, a nawet już deszczu ze śniegiem, spowodowały zwiększenie zagrożenia na drogach. Nowodworska policja w mijającym tygodniu była wzywana do 11 zdarzeń drogowych. Odnotowano 7 kolizji i 4 wypadki. Wczoraj po godz. 13.30 w Psucinie gm. Nasielsk 20 letni kierujący bmw prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich kierowców poruszających się drogami naszego powiatu o zachowanie ostrożności podczas opadów atmosferycznych, kiedy nawierzchnia staje się śliska i szybko może dojść do nieszczęścia. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które mogą pomóc kierowcom bezpiecznie poruszać się po drodze podczas opadów deszczu.
19.11.2014
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
18.11.2014
Policjanci z Czosnowa zatrzymali 31-letniego Łukasza Z., mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną, naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi z interwencji domowej. 31-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
18.11.2014
Już po raz szósty kierownictwo Komendy Stołecznej Policji złożyło podziękowania Pracownikom Policji z okazji ich święta. Wprawdzie Święto Służby Cywilnej przypada 11 listopada, jednak to dzisiaj Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki wręczył wyróżnienia 81 pracownikom cywilnym Policji. W uroczystości wzięła udział Claudia Torres-Bartyzel - Szef Służby Cywilnej. Na spotkaniu byli również przedstawiciele nowodworskiej komendy Pani Beata Dębska-pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych oraz Pan Zbigniew Kobuszewski – mechanik samochodowy.
17.11.2014
Nowodworscy dzielnicowi podczas patrolu zatrzymali 40-letniego Grzegorza S., za którym sąd okręgowy w Warszawie wystosował nakaz doprowadzenia. Mężczyzna nie stawił się do zakładu karnego w celu odbycia 2, 5 roku pozbawienia wolności za bezprawne pozbawienie wolności człowieka. 40-latek zostanie teraz przewieziony do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie swój wyrok.
16.11.2014
Wybory samorządowe na terenie powiatu nowodworskiego do momentu zamknięcia lokali wyborczych przebiegły bez incydentów. Nad bezpieczeństwem głosujących czuwało bez mała 50 funkcjonariuszy umundurowanych i po cywilnemu. Oprócz zabezpieczenia prewencyjnego policjanci reagowali na każde zgłoszenie ewentualnych przypadków naruszenia ciszy wyborczej oraz zakłócenia samych wyborów. Mundurowi nie potwierdzili żadnych incydentów niezgodnych z prawem wyborczym.
14.11.2014
Policjanci z komisariatu w Czosnowie zatrzymali wczoraj 31-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który podejrzany jest o usiłowanie rozboju. Mężczyzna prawdopodobnie terroryzując sprzedawczynię w jednym ze sklepów na terenie gm. Czosnów, chciał dokonać kradzieży pieniędzy z kasy. 31-latek prawdopodobnie usłyszy teraz zarzut. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
13.11.2014
Policjanci Wydziału Kryminalnego nowodworskiej policji zatrzymali 29-letniego Bartosza W., mieszkańca naszego powiatu, który poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania chcą uniknąć zasądzonego wyroku. Teraz trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad półtora roku za oszustwo
<<
<
1
>>