02.09.2014
Z dniem 2 września nowym Komendantem Stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.
02.09.2014
Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali 37-letniego Piotra G., mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o posiadanie środków odurzających. W samochodzie, którym się poruszał, funkcjonariusze ujawnili 28 torebek z amfetaminą, o łącznej wadze prawie 24 gramy. W związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności
01.09.2014
Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły nowodworska policja od dziś prowadzi wzmożone działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2014”. Jest to przedsięwzięcie profilaktyczno - edukacyjne propagujące wśród dzieci i rodziców świadome i bezpieczne zachowanie się na drodze. W tym czasie policjanci zwrócą również uwagę na element związany z bezpieczeństwem podczas transportu dzieci i młodzieży.
01.09.2014
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15 roku życia.
27.08.2014
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
27.08.2014
W dniu 26 sierpnia br. nowodworscy policjanci odnaleźli kosiarkę elektryczną koloru czerwonego, z koszem na trawę koloru czarnego, marki Satton. Kosiarka została ujawniona na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze Maz. przy ul. Wojska Polskiego. Nie figuruje, jako utracona.
<<
<
1
>>